ACA 101: Piotr Strus lepszy od Nemchinova po decyzji sędziów

Bartosz Sobczak
0
Published: 15 listopada 2019

W walce wieczoru gali ACA 101 zmierzyli się Piotr Strus i Vitaliy Nemchinov. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii średniej (-84 kg).

Pierwsza runda bez wątpienia na konto Piotra Strusa. Początek walki miał dość ospałe tempo jednak wraz z upływem minut zawodnik Berkut WCA Fight Team się rozkręcał i trafiał celnie w stójce, a w ostatniej minucie zanotował sprowadzenie, które podkreśliło jego przewagę w tej rundzie.

Bardzo mocny początek rundy w wykonaniu Nemchinova. Polak jednak uciekł z opresji i próbował przenieść walkę do parteru. Kontra Rosjanina jednak po chwili obaj zawodnicy wstali. Klincz pod siatką. Ponad minutę Strus obijał uda rywala pod siatką. Piotrek mocno pracuje nad uzyskaniem obalenia, a Vitaliy próbuje zrobić wszystko by do tego nie doszło. Mało efektowny moment walki. Siłowa praca obu zawodników kosztuje ich zapewne wiele sił. Koniec rundy.

Strus prowadzi zdecydowanie na punkty. Nemchinov potrzebuje skończenia przed czasem jeśli chce wygrać ten pojedynek. Walkę Strus vs. Nemchinov można porównać do starcia Saidova z Silverio. Z tą różnicą, że teraz to nasz reprezentant metodycznie i konsekwentnie toruje sobie drogę do zwycięstwa.

Piotr Strus wygrywa po jednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments