ACA 96: Held pokonał Brandao na punkty

Bartosz Sobczak
0
Published: 08 czerwca 2019

W trzeciej walce głównej karty gali ACA 96 zmierzyli się Marcin Held i Diego Brandao. Wielce prawdopodobne, że zwycięzca tej walki otrzyma w niedalekiej przyszłości szansę walki o pas mistrzowski kategorii lekkiej ACA.

Po trzydziestu sekundach Marcin Held przeniósł walkę do parteru. Sędzia jednak dość szybko podniósł zawodników do stójki. Brazylijczyk ustrzelił Polaka lewym podbródkowym i Held padł na deski po knockdownie. Dość dziwne zachowanie sędziego, który chciał wkroczyć między zawodników jednak w ostatniej chwili się wycofał.

Zdezorientowany Brandao dał Heldowi chwilę na regenerację. Podopieczny Sławomira Szamoty i Andrzeja Kościelskiego poszedł po nogę rywala. Bardzo trudna runda dla Helda, który przetrwał zagrożenie i ostatecznie pokusił się nawet o to by odgryźć się oponentowi.

Druga runda rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Held jeszcze szybciej przeniósł walkę na matę. Polak potrzebował zaledwie pięciu sekund by zaliczyć udany takedown. Marcin dyktował swoje warunki z góry jednak knockdown z pierwszej rundy wyraźnie spowolnił zachowanie i ruchy Polaka. W połowie rundy Held zwiększył tempo pracując nad naprzemiennym obijaniem żeber i głowy rywala. Ostatecznie Polak całkowicie zdominował rywala w tej rundzie.

Ostatnia runda! Obrotówka Polaka i szybkie sprowadzenie. Dobra taktyka na niebezpiecznego Brandao. Mocne ciosy łokciami wyprowadzane na łuki brwiowe Brazylijczyka. Nieustanna praca Helda nie pozwala sędziemu na przywrócenie walki do stójki. Brandao najwyraźniej stracił siły, gdyż nie próbuje już niwelować aktywności Polaka.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments