adam soldaev ksw

Adam Soldaev przed KSW 67: „Chcę się bić z najlepszymi”

Bartosz Sobczak
0
Published: 07 lutego 2022

Podczas gali KSW 67 dojdzie do kilku ciekawych debiutów w okrągłej klatce. Jednym z zawodników, którzy po raz pierwszy spróbują swoich sił w największej polskiej organizacji będzie Adam Soldaev.

Ostatnie bilety na KSW 67 dostępne na eBilet.pl.

Adam w zasadzie od dzieciństwa lubił sporty walki, a gdy przybył do Polski z Czeczeni, zaczął mocno rozwijać swoje umiejętności.  

– Przyjechałem do Polski mając 7 lat – wspomina Adam. – Trafiłem do ośrodka dla uchodźców, a tam wszyscy coś trenowali, jak nie zapasy, to judo. Poznałem jednego kolegę, który zabrał mnie właśnie na judo i tak to się rozpoczęło. Potem zacząłem oglądać walki Mameda, zainteresowałem się tym sportem i w końcu ostatecznie przeszedłem do świata MMA. Będąc małym dzieciakiem grałem też dużo w Tekkena i potem z kolegami próbowaliśmy wykonywać te same techniki co w grze. Pierwsze walki toczyłem już w Czeczeni. Mój cioteczny brat organizował tam turnieje na podwórku. Kto wygrywał, dostawał na noc Playstation.

Gdy w końcu Adam zaczął treningi MMA, szybko rozpoczął też starty amatorskie.

– Po dwóch miesiącach treningów pojechałem na pierwsze zawody. To były mistrzostwa Europy ALMMA. Miałem wtedy chyba z 15 lat. Łącznie w amatorskim MMA wygrałem około 12 pojedynków. Zwyciężyłem jeden z turniejów Amatorskiego Pucharu KSW i już wówczas myślałem o tym, że kiedyś trafię do KSW. Trenując MMA czułem, że świetnie się w tym odnajduję i chciałem w przyszłości zająć się tym sportem zawodowo.

Pełna rozmowa pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3814

Leave a rating
0
0