miocić ngannou 3

Amerykańscy dziennikarze przewidują, że Ngannou odejdzie z UFC na koniec roku

Bartosz Sobczak
0
Published: 31 stycznia 2022

Amerykańscy dziennikarze portalu MMA Fighting przewidują, że Francis Ngannou odejdzie z organizacji UFC na koniec 2022 roku.

Shaun Al-Shatti i Steven Marrocco sugerują, że zapisy w kontraktach, które zmieniono w 2017 roku sprawiają, że obóz Ngannou jest pewny tego, że Francisowi uda się opuścić UFC pomimo tego, że jest on posiadaczem mistrzowskiego pasa. Głównie chodzi o to, że „pojedynczy” kontrakt z najlepszą ligą MMA na świecie nie może obowiązywać dłużej niż 5 lat.

Zresztą sam Ngannou podkreślał, że ostatnimi czasy odrzucał kilka lukratywnych ofert przez wzgląd na to, że zresetowałyby one czas trwania umowy i według Kameruńczyka jeszcze bardziej pogorszyłyby jego sytuację. Francis chce opuścić najlepszą ligę MMA na świecie i poszukać zarobku w organizacjach, z którymi nie musiałby się wiązać na długi okres czasu, co więcej podkreśla on chęć spróbowania swoich sił w boksie.

Na ten moment nie wiemy jak rozwinie się sytuacja jednak niewykluczone, że operacja kolana którą musi przejść Ngannou doprowadzi do tego, że przedstawiciele UFC sami spróbują „dogadać” się z zawodnikiem tak by mogli szybciej zorganizować kolejny bój o mistrzowskie trofeum już bez udziału Kameruńczyka.

Leave a rating
0
0