Artur Ostaszewski: „UFC – jakiś czas temu – wyraziło zainteresowanie Karoliną Owczarz. Zdecydowaliśmy jednak, że w tym momencie jest jeszcze za wcześnie na taki transfer”

Oskar Dela
0
Published: 20 października 2021

Artur Ostaszewski – Założyciel managementu Shocker MMA, który aktualnie pod swoimi skrzydłami ma kilkunastu zawodników, udzielił nam wywiadu, który dotyczył właśnie jego podopiecznych, oraz ich sytuacji kontraktowych. Serdecznie zapraszam.

1. Ostatnio twoją stajnię zasilili reprezentanci Mighty Bulls Gdynia – Sebastian Przybysz oraz Krystian Kaszubowski. Czy na horyzoncie są kolejne nowe nazwiska które dołączą do twojego managementu?

Pozyskanie wspólnika, pozwoliło na zwiększenie „wyporności” w obsłudze Zawodników, więc tak – spodziewajcie się kolejnych zasileń w najbliższym czasie!

2. Ptaszki ćwierkają, że niedługo Marcin Różalski wróci do walk. Czy to prawda? Jeśli tak, to czy możesz zdradzić coś więcej?

Mogę jedynie powiedzieć, że potwierdzam – coś się dzieje w tej sprawie.

3. Karolina Owczarz w trailerze przed walką z Sylwią Juśkiewicz wspomniała o pasie mistrzowskim KSW. Czy faktycznie coś się ruszyło w tym temacie?

Jakkolwiek by nie zakrzywiać rzeczywistości, Karolina jest aktualnie najjaśniejszą kobiecą gwiazdką MMA w KSW. Mimo jednej porażki, ma cztery zwycięstwa, w tym nad byłą wicemistrzynią świata, którą pokonała przed czasem. Wierzymy, że zejście do kategorii słomkowej to nowy rozdział, który zaowocuje walką o pas i tytułem mistrzowskim. Życie jednak często pisze scenariusze inne niż nasze wymarzone, więc narazie cel jest jeden – zwycięstwo z Sylwią Juśkiewicz.

4. Daniel Omielańczuk niestety w ostatniej walce został pokonany przez Goncharova. Czy zobaczymy jeszcze Daniela w akcji, i czy w ogóle będzie to walka dla ACA.

Daniel powinien powrócić do klatki jeszcze w tym roku, zabiegamy o to. Niestety nie mamy pewności, czy to się ziści, gdyż z oczywistych względów, aktywność ACA w naszym kraju spadła. Jednak sam Zawodnik czuje się tam fantastycznie, więc nie szykujemy zmiany areny występów Daniela.

5. Niedawno swój kontrakt z UFC stracił Bartek Fabiński, czy są już jakieś nowe propozycje walki?

Propozycji dla Bartka jest zaskakująco dużo. Chwilowo układa On swoje sprawy prywatne i liczę, że niebawem wróci do regularnych startów.

6. Czy były prowadzone jakieś rozmowy na temat ponownego pojawienia się Sylwka Millera w Cage Warriors, i ewentualnego rewanżu z Jackiem Cartwrightem?

Sylwek otrzymał ofertę na walkę dla Cage Warriors w październiku, jednak był to zbyt bliski termin, by ryzykować przed umówioną walką dla Armia Fight Night, o tytuł mistrzowski.

7. Kiedy możemy spodziewać się powrotu Mariana Ziółkowskiego do klatki KSW?

Marian wróci do klatki KSW tej zimy. Na ten moment nie mogę nic więcej powiedzieć, ale rywal jest dla nas idealny, więc będzie na co popatrzeć!

8. Michał Kita wspominał o tym, że zawalczy jeszcze w tym roku, wiesz już może coś więcej na ten temat?

Potwierdzam – Michał zawalczy jeszcze w tym roku. Aktualnie czekamy na propozycję rywala.

9. Piotrek Strus nie ma ostatnio szczęścia, i dwie ostatnie walki przegrał. Czy ma jeszcze kontrakt z ACA, i czy w ogóle tam jeszcze zawalczy?

Piotr miał zaklepaną już walkę na tej samej gali, co Daniel walczył z Goncharovem, jednak straszna kontuzja kości twarzy, to uniemożliwiła. Teraz czekamy aż Piotr w pełni wróci do formy i zgłaszamy gotowość – ACA nadal jest zainteresowane startami Piotrka. Przypomnę, że jest to Zawodnik z „Heraklesem” za Zawodnika Roku, były pretendent do pasa ACA i współautor niezapomnianych wojen, jak chociażby ta z Chuzhigaevem, Tsarevem, czy Dipchikovem.

10. Czy ostatnio UFC zgłaszało się po któregoś z twoich zawodników? Jak wiemy ostatnio Łukasz Brzeski i Łukasz Sudolski zawalczyli na Dana White Contender Series, może teraz czas na jakiegoś Shockera?

UFC – jakiś czas temu – wyraziło zainteresowanie Karoliną Owczarz. Zdecydowaliśmy jednak, że w tym momencie jest jeszcze za wcześnie na taki „transfer”, więc przedłużyliśmy kontrakt z KSW, która ma też swoje lokalne walory. Pozostali Zawodnicy będą zgłaszani do UFC, gdy uznamy, że jest na to idealny moment. Nie chcemy przestrzelić, jak to się zdarzało naszym rodakom.

Leave a rating
0
0