Babilon MMA 12: Pawlak vs Błeszyński. W Łomży poznamy trzeciego mistrza organizacji Babilon MMA

Bartosz Sobczak
0
Published: 30 grudnia 2019

7 lutego 2020 roku w Łomży zapełni się historyczne „podium” mistrzów federacji Babilon MMA. Trzeciego czempiona wyłoni walka Pawła „Plastinho” Pawlaka z Adrianem „Aresem” Błeszyńskim. Stawką będzie pas w kategorii średniej. Transmisja w sportowych kanałach Polsatu.

Podczas gali Babilon MMA 12, która odbędzie się 7 lutego w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży, dojdzie do starcia o trzeci pas mistrzowski Babilon MMA – tym razem w kategorii średniej. Dla Pawła Pawlaka (15-4) to będzie jubileuszowy 20. pojedynek zawodowy w Mieszanych Sztukach Walki, zaś jego rywal Adrian „Ares” Błeszyński (9-3) po raz 13. znajdzie się w klatce. Czy „trzynastka” okaże się dla niego szczęśliwa czy pechowa?

Bardzo doświadczony Paweł Pawlak, który ma za sobą występy dla słynnej federacji UFC, już raz miał szansę wywalczenia tytułu mistrzowskiego Babilon MMA, ale pod koniec 2018 roku w niższej wadze przegrał ze znakomitym Danielem „Skibą” Skibińskim. Wcześniej na galach Tomasza Babilońskiego „Plastinho” wygrywał z Adamem Niedźwiedziem i Rafałem Lewoniem.

W 2019 roku dwa pojedynki na Babilon MMA stoczył widowiskowo walczący „Ares” Błeszyński. Najpierw przegrał z Michałem Pietrzakiem, wykazując się niezwykłym sercem do walki, a następnie pokonał przez nokaut w 2. rundzie Brazylijczyka Joao Paulo de Carvalho. Oba starcia na długo zapadły w pamięci kibiców.

Potyczka „Plastinho” Pawlaka z „Aresem” Błeszyńskim o trzeci w historii pas organizacji Babilon MMA będzie świetnym otwarciem sezonu 2020 na polskiej scenie Mieszanych Sztuk Walki.

W Łomży odbywały się już gale MMA, ale takiego wydarzenie jeszcze nie było. – Będziemy mieli możliwość zobaczyć w naszym mieście zawodników o najwyższym światowym poziomie – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Bilety na galę Babilon MMA 12: Pawlak vs Błeszyński są już dostępne w serwisie www.eventim.pl. Transmisja z imprezy na sportowych kanałach Polsatu.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments