Babilon MMA 12. Piotr „Niedziela” Niedzielski na ostatniej prostej przed walką o pas!

Bartosz Sobczak
0
Published: 28 stycznia 2020

To ostatni krok na drodze po pas organizacji Tomasza Babilońskiego – mówi walczący w kategorii lekkiej Piotr „Niedziela” Niedzielski, który 7 lutego na gali Babilon MMA 12 zmierzy się w Łomży z Brazylijczykiem Marcosem Viniciusem „Alemao” Schmitzem.

Mistrzem wagi piórkowej Babilon MMA jest Daniel „Rutek” Rutkowski, a czempionem półśredniej Daniel „Skiba” Skibiński. W Łomży wyłoniony zostanie trzeci mistrz. O pas kategorii średniej powalczą Adrian „Ares” Błeszyński (9-3, 7 KO, 1 SUB) i Paw „Plastinho” Pawlak (15-4, 8 KO, 3 SUB). To będzie starcie niesamowitych wojowników. Już wkrótce do tego grona może dołączyć „Niedziela” Niedzielski.

Rozmawiałem z właścicielem federacji Tomaszem Babilońskim i myślę, że walka z noszącym przydomek „Alemao” czyli „Niemiec” Schmitzem będzie ostatnim krokiem na drodze po pas organizacji Babilon MMA. Jestem na to gotowy i czekam na sygnał. Na pewno stanę do walki! – powiedział 29-letni Piotr Niedzielski, który legitymuje się rekordem 14-4.

W swoim poprzednim występie, w sierpniu na gali Babilon MMA 9 w nadmorskich Międzyzdrojach, „Niedziela” wygrał decyzją sędziów po 3. rundach z Uellitonem Silvą. Pół roku później wejdzie do klatki z kolejnym Brazylijczykiem, tym razem ze starszym od siebie o zaledwie kilka tygodni Marcosem Viniciusem „Alemao” Schmitzem (16-6).

Marcos na pewno jest bardziej doświadczony od Silvy, ale czy lepszy? To się okaże w oktagonie, choć oczywiście spodziewam się, że będzie to mocny rywal. Cieszę się, że poprzeczka idzie cały czas do góry. Chcę się bić z jak najlepszymi zawodnikami – przyznaje słynący ze świetnej kondycji Polak, który otrzymuje też ciekawe zagraniczne propozycje m.in. z Rosji.

Trenujący w klubie Czerwony Smok Poznań Piotr Niedzielski (w przeszłości trenował MMA w Szwecji) wygrywał dotąd na galach Babilon MMA z Mateuszem Zawadzkim, Ukraińcem Alexandrem Gorshechnikiem i wspomnianym Uellitonem Silvą. Jest niepokonany od prawie 2,5 roku. Od jesieni 2017 roku zwyciężył 6 kolejnych rywali, w tym 4 zagranicznych.

Alemao Schmitz wygląda na silnego gościa, ale ja będę od niego silniejszy, szybszy i sprytniejszy. Z pewnością jest innym typem przeciwnika, porównując go do rodaka Silvy. Wydaje mi się, że Marcos dąży znacznie mocniej do zapasów. 7 lutego w Łomży będę przygotowany na każdy scenariusz – zapowiada Piotr „Niedziela” Niedzielski.

Tomasz „Babilon” Babiloński zaczyna rok 2020 w Mieszanych Sztukach Walki od atrakcyjnie zapowiadającej się gali w łomżyńskim obiekcie im. Olimpijczyków Polskich. Poza walkami Pawlaka z Błeszyńskim i Niedzielskiego ze Schmitzem, Filip „Czołg” Stawowy (5-1) spotka się z Konradem „Dzikiem” Dziczkiem (3-1), Adam „Viking” Biegański (6-3) z Mateuszem „Zenkiem” Ostrowskim (8-9-1), Piotr „Pepis” Przepiórka (3-4) z trenującym w Irlandii Północnej Marcinem Zembalą (3-3), zaś Kacper Kozikowski (1-0) z Damianem Zubą (0-1). Już wkrótce ogłoszone zostaną kolejne pojedynki. Bilety na www.eventim.pl.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments