BABILON MMA 17 – Kickboxer Marcin Skrzek vs zapaśnik Patryk Nowak

Bartosz Sobczak
0
Published: 06 października 2020

Takie zestawienia kibice lubią najbardziej! Z jednej strony utytułowany kickbokser Marcin Skrzek (5-1, 4 KO), a z drugiej medalista wielu zapaśniczych imprez Patryk Nowak (5-2, 1 KO 3 Sub). Do ich starcia w wadze lekkiej (do 70 kg) dojdzie 30 października w Radomiu podczas gali Babilon MMA 17.

Obaj zawodniczy debiutują w organizacji Tomasza Babilońskiego. Doświadczenie w zawodowych mieszanych sztukach walki mają podobne, chociaż Patryk Nowak wraca do oktagonu po prawie 2,5-letniej przerwie. Marcin Skrzek z kolei od marca 2019 roku ma serię 4 zwycięstw.

Marcin Skrzek mierzy 185 cm, a tydzień przed galą w rodzinnym Radomiu będzie obchodził 25 urodziny. Jego trenerem w Cross Fight Radom jest Leszek Kulik. Na co dzień trenuje razem z Danielem „Rutkiem” Rutkowskim, mistrzem Babilon MMA oraz FEN w wadze piórkowej.

Patryk Nowak ma 31 lat i jest 10 cm niższy od swojego przeciwnika. Na co dzień trenuje w angielskim Leeds u trenera Adama Łaguny (boks ćwiczy w Lions Den Boxing Club). To oznacza, że do walki z Marcinem Skrzekiem przygotowuje się w teamie Ankos MMA Poznań. Jego sparingpartnerami są Adam Łaguna, Rafał Statkiewicz, Bartosz Cisicki.

Wywodzący się z kickboxingu Marcin Skrzek jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata i Europy juniorów oraz wielokrotnym Mistrzem Polski w tym sporcie. Medale zdobywał w ringowej formule full contact w wadze do 67 kg. Później zajął się MMA, a pierwszy amatorski pojedynek stoczył w 2015 roku. Do 2018 roku wygrał wszystkie 4 walki amatorskie na galach.

Specjalistą w walce parterowej jest Patryk Nowak, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i turniejów zagranicznych w zapasach w barwach Orła Namysłów. Startował w reprezentacji Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Europy Kadetów w stylu wolnym. Amatorsko w MMA zaczął walczyć prawie 10 lat temu, a jego rekord to 9-2. W 2013 roku zwyciężył na Respect FC German Amateur Championship, pokonując Holendra Andy Petersa. Patryk Nowak jest także Mistrzem Polski no-gi niebieskie pasy.

W profesjonalnym MMA Patryk Nowak debiutował w Szwajcarii (Montreux), gdzie mieszkał i trenował pod okiem cenionego trenera Robsona Dantasa w filii Kimura Nova Uniao. Łącznie wygrał 4 walki na galach szwajcarskich organizacji FNS oraz Hit FC.

Gala Babilon MMA 17 odbędzie się 30 października w Radomiu. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments