Belal Muhammad nowym przeciwnikiem Leona Edwardsa!

Oskar Dela
0
Published: 19 lutego 2021

Niedawno dostaliśmy informacje o tym, że Khamzat Chimaev po raz kolejny wypadł z walki przeciwko trzecim w rankingu wagi półśredniej Leonem Edwardsem. Main Event jednej z marcowych gal stanął pod wielkim znakiem zapytania. W kolejce do uratowania tej walki stanęło kilku fighterów, ale głównym kandydatem był Stephen Thompson, który sam ogłosił swoją gotowość na swoim Twitterze.

Dziś UFC w końcu ogłosiło następnego rywala Edwardsa. Będzie nim Belal Muhammad, który zajmuje 13 pozycję w światowym rankingu wagi półśredniej. Amerykanin walczył na sobotniej gali UFC 258. Wówczas pokonał Dhiego Limę poprzez jednogłośną decyzję sędziów.

Leon Edwards swoją ostatnią walkę stoczył ponad półtora roku temu, w lipcu 2019 roku. Na gali UFC on ESPN 4 udało mu się pokonać byłego mistrza wagi półśredniej – Rafaela Dos Anjosa. Anglik może się szczycić świetnym „Win Streak`iem”. Na przestrzeni ostatnich 6 lat stoczył 10 walk, a ostatnim zawodnikiem który go pokonał, jest aktualny mistrz wagi półśredniej – Kamaru Usman.

Belal Muhammad przybył do UFC w Lipcu 2016 roku. W swoim debiucie musiał uznać wyższość Alana Joubana, który jednogłośnie wypunktował Muhammada. Przez te 4,5 roku stoczył 12 walk, z czego w 9 walkach to jego ręka powędrowała ku górze. Od dwóch lat jest niepokonany, przez ten czas stoczył 4 walki, z czego 3 zakończył jednogłośną decyzją sędziowską.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments