bellator 280 wyniki

Bellator 280: Bader zdominował Kongo. Romero ustrzelił rywala pod koniec walki. Wygrana Niedzielskiego – video

Bartosz Sobczak
0
Published: 07 maja 2022

Główna karta gali Bellator 280 nie rozczarowała. W pięciu pojedynkach padły, aż cztery nokauty. Imponująca była zwłaszcza akcja Yoela Romero, który ustrzelił Alexa Polizziego w samej końcówce najpierw trafiając rywala kombinacją, a gdy ten padł na matę i próbował wstać Kubańczyk zdzielił go potężnym prawym równo z gongiem kończącym trzecią rundę!

Wygrane przez nokauty w głównej karcie zapisali na swoim koncie również Davy Gallon, Lorenz Larkin i Gregory Babene.

W main evencie Ryan Bader rozprawił się z Cheickiem Kongo. Pierwszy pojedynek obu zawodników we wrześniu 2019 roku zakończył się jako no-contest. Amerykanin udowodnił swoją wyższość, a choć nie był w stanie skończyć reprezentanta gospodarzy przed czasem to był na tyle efektywny w swej pracy, że zdaniem sędziów wygrał wszystkie rundy (50-45, 50-45, 50-45).

W pojedynku kończącym kartę wstępną zmierzyli się Pedro Carvalho i Piotr Niedzielski. Dla Carvalho była to już ósma walka dla amerykańskiej organizacji tymczasem to „Niedziela” zaliczył w Paryżu udany debiut. Dla Polaka nie był to łatwy pojedynek, rozpoczął go dobrze jednak wraz z upływem czasu to rywal zyskiwał przewagę, a wiele osób komentujących galę w czasie transmisji twierdziło, że walka była tak bliska remisu, że werdykt może pójść w obie strony. Ostatecznie sędziowie wskazali zwycięstwo Niedzielskiego, choć była to niejednogłośna wygrana, a patrząc na statystyki po zakończeniu pojedynku trudno nie odnieść wrażenia, że zadecydowały sprowadzenia zanotowane przez Polaka.

Kibice na pewno zapamiętają występ Yvesa Landu, który nie tylko świetnie spisał się w klatce w trakcie walki, lecz również zapewnił im show tuż po pojedynku.

Leave a rating
0
0