Bader vs Emelianenko 2 CBS

Bellator 290: Bader vs. Fedor 2 – gala będzie transmitowana przez CBS! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 18 listopada 2022

Organizacja Bellator opublikowała oficjalny trailer gali Bellator 290, na której dojdzie do rewanżowego starcia Ryana Badera z Fedorem Emelianenko. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski kategorii ciężkiej, którego posiadaczem jest Amerykanin. Będzie to ostatnia walka w karierze legendarnego Rosjanina.

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że od 2023 roku gale organizacji Bellator będą transmitowane na antenie głównego kanału CBS, który jest jedną z trzech największych amerykańskich ogólnodostępnych stacji telewizyjnych, obok ABC i NBC.

Dla organizacji Bellator transmisja wydarzenia w tak dużym kanale telewizyjnym to wielka szansa. Od ponad dziesięciu lat gale tej organizacji były bowiem transmitowane najpierw przez MTV 2, następnie przez Spike TV, aż w końcu trafiły do CBS Sports.

Porównując do polskiego rynku można powiedzieć, że to tak jakby organizacja stopniowo „awansowała” o oczko wyżej startując z galami na Polsat Sport Fight, by następnie wejść na antenę Polsatu Sport i finalnie trafić do „dużego” Polsatu, z wydarzeniem do którego dostęp ma zdecydowanie więcej telewidzów.

Bellator 290: Ryan Bader vs. Fedor Emelianenko 2

Na dobry początek prezes Bellatora Scott Coker przygotował pojedynek o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. W rewanżowym starciu oko w oko staną Amerykanin Ryan Bader (30-7) i Rosjanin Fedor Emelianenko (40-6). W pierwszej walce zawodnik z Arizony potrzebował zaledwie 35 sekund by posłać na deski „Ostatniego Cara”.

46-letni Fedor od długiego czasu mówił o tym, że interesują go wyłącznie duże pojedynki z medialnymi oponentami, lub z zawodnikami, którzy w danej chwili posiadają pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Drugie starcie Fedora z Baderem jest oficjalnie reklamowane jako ostatnia walka Emelianenki w karierze.

Gala odbędzie się 4 lutego 2023 roku w KIA Forum w Los Angeles. W przeszłości w tej hali od 1967 do 1999 roku swe mecze w lidze NBA rozgrywali koszykarze drużyny Los Angeles Lakers.

Trailer gali Bellator 290: Ryan Bader vs. Fedor Emelianenko 2

Na gali zawalczy doświadczony Kubańczyk Yoel Romero, który stanie przed szansą wywalczenia pasa kategorii półciężkiej. Rywalem Romero będzie zwycięzca pojedynku Vadim Nemkov vs. Corey Anderson 2.

Leave a rating
0
0