Ben Rothwell BKFC

BKFC 41: Ben Rothwell wygrywa w walce weteranów UFC i chce się bić o pas! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 30 kwietnia 2023

Hitowa gala BKFC 41 w Denver za nami! W jednej z kilku walk, w których mierzyli się weterani organizacji UFC górą był Ben Rothwell. Zawodnik po wygranej oświadczył, że chce walczyć o pas mistrzowski!

Kiedy w 2021 roku Ben Rothwell ogłosił zakończenie kariery w MMA wiele osób przyjęło to ze sporym zaskoczeniem. Amerykanin z pięciu ostatnich walk wygrał trzy i nie wyglądał na fightera, który nie miałby już nic do „powiedzenia” w MMA.

Szybko okazało się, że „Big” miał po prostu plan na rozpoczęcie startów w innej dyscyplinie. Rothwell po zakończeniu przygody z UFC rozpoczął starty w walkach na gołe pięści. Występ na gali w 1STBANK Center w Broomfield w Denver był dla Rothwella drugim startem w organizacji BKFC.

Ben Rothwell pokonał Josha Copelanda po tym jak narożnik tego drugiego zdecydował o tym by nie ryzykować zdrowia swojego zawodnika i nie wypuścił go do trzeciej rundy.

W wywiadzie udzielonym po walce Ben Rothwell wyzwał do pojedynku Alana Belchera, aktualnego mistrza BKFC w kategorii ciężkiej:

„Denver, czy przyszliście tu by zobaczyć właśnie to? Zaraz do was wrócę, chcę być człowiekiem na moment. Denver walić was i cały wasz naród (śmiech). Spędziłem wiele czasu z dala od mojej rodziny, musiałem wykonać robotę i to zrobiłem. Alan Belcher? On wie jak jest, będzie walka o pas kategorii ciężkiej! Jeśli nie chcesz się bić to oddaj mi pas w tej chwili, albo ja przyjdę i ci go odbiorę!”

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments