Błachowicz

Błachowicz wskazuje mocne strony Ankalaeva

Bartosz Sobczak
0
Published: 05 grudnia 2022

Już w najbliższy weekend na gali UFC 282 do octagonu powróci Jan Błachowicz. Polak zmierzy się z Magomedem Ankalaevem, a stawką tego starcia będzie wakujący pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Błachowicz wskazał mocne strony swojego rywala.

Pojedynek Błachowicza z Ankalaevem pierwotnie miał być co-main eventem wydarzenia. Niespodziewany uraz Jiriego Prochazki oraz operacja i długa przerwa zmusiły jednak organizację UFC do znalezienia innego rozwiązania.

Początkowo matchmakerzy zaoferowali Gloverowi pojedynek ze wspomnianym Ankalaevem. Brazylijczyk odmówił, więc podjęto decyzję o tym, aby awansować starcie Błachowicz vs. Ankalaev do miana main eventu i uczynić je walką o wakujący pas mistrzowski kategorii półciężkiej (-93 kg).

Błachowicz był gościem w programie MMA Hour, gdzie wypowiedział się na temat rywala. Okazuje się, że Polak nie tylko docenia oponenta, lecz również w łatwy sposób wymienia jego mocne strony.

Błachowicz wskazał mocne strony Ankalaeva.

„Ankalaev w pełni zasłużył na walkę o pas mistrzowski, spójrzcie tylko na jego długą passę zwycięstw. To jest młody, bardzo mocny zawodnik, będzie dla mnie ciężkim wyzwaniem, ale w UFC jest wielu trudnych rywali. Jestem dobrze przygotowany do tej walki, znam jego słabości, pracowałem nad tym jak wyeliminować jego mocne strony. Po prostu muszę wejść do octagonu i dać z siebie wszystko. To co jest ważne to fakt, że on walczył z wieloma mocnymi oponentami i był w stanie pokonać rywali, którzy wygrali ze mną. To oznacza, że w tej walce będę musiał być wyczulony na wszystko, Magomed ma nokautującą siłę ciosu, dobre zapasy i dobrą kontrolę w parterze. Mam dla niego wiele szacunku jednak podchodzę do tego boju z nastawieniem, że to ja będę zwycięzcą.”

Leave a rating
0
0