Mistrzostwa Stowarzyszenie MMA Polska

Blisko 300 walk odbyło się na 3. Mistrzostwach MMA w Warszawie – video z finałów!

Bartosz Sobczak
0
Published: 11 kwietnia 2022

W sobotę w Warszawie odbyły się 3. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Zawodnicy z całego kraju rywalizowali w trzech okrągłych klatkach, w kategoriach juniorów, seniorów, kadetach i formule pierwszego kroku.

Na 3. Mistrzostwa MMA Polska zgłosiło się 351 zawodników i zawodniczek (w tym 48 pań i 303 mężczyzn) reprezentujących ponad 100 klubów z całego kraju. Ostatecznie w trzech klatkach odbyły się 284 pojedynki, a zwycięzcy zostali wyłonieni w 33 różnych kategoriach.

Po raz pierwszy na turnieju MMA Polska zawalczyli również kadeci, czyli zawodniczki i zawodnicy od 12 roku życia. Łącznie na zawody zgłosiło się 115 kadetów.

Zmagania amatorskich fighterów podczas 3. Mistrzostw MMA Polska odbyły się 9 kwietnia. Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie MMA Polska w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo.

Pełne wyniki wszystkich walk można zobaczyć na stronie Stowarzyszenia MMA Polska: https://turniej.mmapolska.org/

Wideo z finałowych zmagań dostępne jest pod linkiem: 

Minione Mistrzostwa MMA były trzecim turniejem amatorskiego MMA zorganizowanym przez Stowarzyszenie. Po raz pierwszy zawodnicy wzięli udział w zmaganiach 12 czerwca 2021 roku. Turniej odbył się w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie. 2. Mistrzostwa MMA odbyły się 30 października 2021 roku. Turniej, na który zaprosiło miasto Gliwice, został zorganizowany przez Stowarzyszenie MMA Polska w małej hali Areny Gliwice.

Na ten rok stowarzyszenie MMA Polska zaplanowało 4 turnieje. Kolejne mają zostać rozegrane w czerwcu, październiku i grudniu. Dokładne terminy i lokalizacje nie zostały jeszcze ogłoszone.

Leave a rating
0
0