Kawulski Soldaev freak ksw

Burzliwa dyskusja Soldaeva z Kawulskim: „Oni wypromowali waszego zawodnika! Zatrudnicie freaków?”

Bartosz Sobczak
0
Published: 14 grudnia 2022

Na dzisiejszej konferencji prasowej przed galą XTB KSW 77: Khalidov vs. Pudzianowski doszło do burzliwej dyskusji między Maciejem Kawulskim, a Adamem Soldaevem. Pochodzący z Czeczenii zawodnik uparcie dążył do swego i w końcu zapytał współwłaściciela KSW: czy będzie zatrudniony jakiś freak?

Adam Soldaev (7-1), reprezentant teamu WCA pojawił się na konferencji prasowej w roli tłumacza. Soldaev miał więc wspomagać Ibragima Chuzhigaeva i tłumaczyć słowa mistrza kategorii półciężkiej. Co ciekawe to właśnie dzięki temu, że Adam zdecydował się podjąć temat cała konferencja nabrała rumieńców.

Najpierw Soldaev zapowiedział, że pytanie do właścicieli KSW będzie prowokacyjne i nie będzie miękkiej gry, a następnie zapytał:

„Tyle lat już oglądam gale KSW, walki Mameda, walki Pudziana, ale teraz już nie wypełniacie hal, a freaki tak. Oni wypromowali waszego zawodnika, a wy nie. Czy będą jakieś działania, nie mówię tu konkurencyjne bo my jesteśmy zawodowcami, a to są freaki, ale chodzi o medialność, czy będzie więcej konferencji? Czy zatrudniani będą inni zawodnicy, typu freakowi.”

Maciej Kawulski szybko wszedł Soldaevowi w słowo i skontrował:

„Adam, a których hal nie wypełniamy? Byłeś na ostatniej gali twoich kolegów z High League? Ile osób było? Ile osób było w Łodzi, odpowiedz. Niespełna pół hali.”

Soldaev kontynuował:

„Oooo, ja wiem ja rozumiem, ja jestem zawodnikiem KSW, ja jak najbardziej popieram (organizację), ale chodzi mi o medialność, ile osób ogląda teraz konferencję?”

Kawulski odpowiedział:

„To jest źle zadane pytanie, my się nie specjalizujemy w organizacji konferencji, na których ludzie źle sobie mówią na mamę i biją się z plaskacza. Organizujemy gale MMA i możemy się potykać jeżeli chodzi o ilość sprzedanych biletów i oglądalność i tutaj nie mamy kompleksów, natomiast to jest pewien mit (apropo freaków), jak to się sprzedaje, bo sprzedają się tak zwane boki, albo peryferia czyli konferencje, plaskacze, jutro cię wyrzucę z internetu, albo zrobię coś tam z twoją starą itd.
Wiesz rozliczanie nas za konferencje, no nasi zawodnicy na pewno na siebie pluć nie będą, czy będą się bić freaki? to jest kwestia gdzie jest postawiona definicja. Ludzie którzy są znani z tego, że są znani bo są na youtube, a nie są zawodnikami, to nie zawalczą. W pewnym sensie wydaje mi się, że walka Mameda z Pudzianem mieści się w kategorii freakowej ponieważ jest poza kategorią wagową… to dla mnie jest freakowość.
Jeżeli natomiast freakowość przesunęła się w miejsce, gdzie kończy się trening, a zaczyna się internet i youtube to nie, bo to nie jest nasza branża.”

WIDEO:

Soldaev podziękował Maciejowi Kawulskiemu za długą odpowiedź, ale nie odpuścił i zadał kolejne:

„Wiesz czemu ja zadałem to pytanie? bo nie oszukujmy się KSW na całą Europę jest dużą organizacją, każdy marzy o tym, żeby tu trafić, freaki też. Freaki też tu chcą trafić. Znam niejednego freaka, który by z chęcią zawalczył w KSW. Do tego zmierzam. Czy będzie zatrudniony jakiś freak? Skoro freaki zatrudniają zawodowców takich jak Rutek, który walczył niedawno na freakowej gali. Dlatego pytam czy jest możliwość zatrudnienia jakiegoś freaka bo może akurat ktoś nas ogląda z jakiś freaków, który marzy o KSW i czy jest dla niego możliwość taka?”

Gdy Maciej Kawulski chciał odpowiedzieć w rozmowę wmieszał się młody Shamad Erzanukaev:

„Przepraszam 18 lat jest już KSW tak? Moim zdaniem jeśli zatrudnicie kogoś z freak fighterów, który słynie ze złych czynów, czy ze złych przekazów to uważam, że to co wybudowaliście przez osiemnaście lat stracicie gdy zatrudnicie freaka i tyle, albo jesteśmy marką albo idziemy w cyrk. Ja jestem tu po to, żeby sport przebił freaki.”

Na koniec zarówno Martin Lewandowski jak i Maciej Kawulski przyznali, że jeżeli w ich odczuciu ktoś stoczy kilka walk, przestanie być freakiem i będzie prezentował odpowiedni poziom sportowy to nie wykluczają zatrudnienia takiej osoby

Hitowa gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Wszystkie gale KSW można od teraz oglądać w Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii, krajach Nordyckich i Bałtyckich wyłącznie w Viaplaytutaj.


Leave a rating
0
0