Ciryl Gane vs. Tai Tuivasa w rozpisce wrześniowej gali UFC. Planowana lokalizacja – Paryż!

Bartosz Sobczak
0
Published: 04 maja 2022

Pojedynek w kategorii ciężkiej między Cirylem Gane, a Taiem Tuivasą został zakontraktowany na wydarzenie, które odbędzie się 3 września, a choć na ten moment arena zmagań zawodników nie została jeszcze potwierdzona to wiadomo, że organizacja UFC sonduje możliwość zorganizowania gali w Paryżu!

Wydarzenie byłoby debiutancką galą UFC na francuskiej ziemi. Gane do niedawna mógł pochwalić się serią pięciu kolejnych wygranych i zdobył nawet tymczasowy pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Niestety Francuz uległ Francisowi Ngannou w walce unifikującej pasy.

Tuivasa z kolei jest na fali wznoszącej i po serii pięciu zwycięstw ewentualna wygrana nad Gane zapewne pozwoliłaby Australijczykowi na domaganie się pojedynku z Ngannou.

Najlepsza liga MMA na świecie pracowała nad zorganizowaniem gali we Francji jeszcze przed pandemią koronawirusa. Później jednak rozwój wydarzeń i brak możliwości sprzedaży biletów doprowadził do tego, że te plany zostały odłożone w czasie. Warto przy okazji wspomnieć, że już za dwa dni, w piątek właśnie w Paryżu odbędzie się gala organizacji Bellator: Bader vs. Kongo 2.

Leave a rating
0
0