Krzysztof Głowacki se chce utkat s Lukaszem Parobcem v kulaté kleci federace KSW.
Krzysztof Głowacki odehrál svůj poslední zápas 8. března na galavečeru KSW 104 v Gorzówě Wielkopolském. Głowackého duel bohužel skončil velmi rychle, už po 20 sekundách. Poláka nechtěně fauloval Jordan Nandor, který při úderu zasáhl Głowackého prstem do oka.
V souladu s pravidly KSW byl výsledek tohoto střetnutí prohlášen za nesoutěžní. Zpočátku se zdálo, že by Glowackého mohla čekat velmi dlouhá pauza. Jaký je aktuální zdravotní stav bojovníka?
Krzysztof Glowacki poskytl portálu MMARocks dlouhý rozhovor. V rozhovoru bývalý mistr světa organizace WBO přiznal, že po faulu přišel o zrak.
– Až do laserového ošetření jsem na toto oko neviděla nic. Teprve když mi udělali „laser“, bylo to o něco lepší. Soucítím s lidmi, kteří jsou slepí, protože teď vím, jak se cítí. Po zápase jsem to měl stejně, těch pár dní… Je dobře, že se to rychle vyřešilo. Nedokázal jsem si představit takový život.
– Je to mnohem lepší. Levým okem vidím všechno normálně. Stále mám problémy se čtením, když je písmo malé. Tlak v oku už klesl, také pomalu začínám trénovat, začínám se hýbat. Jsem zpátky.
Později se Krzysztof Glowacki vyjádřil k možnému návratu do soutěže. Glowacki by se rád utkal s rozpoznatelnějším soupeřem.
– Budu mluvit s Martinem Lewandowskim, abychom se trochu odlišili, více médií.
Jeden z novinářů se Glowackého zeptal na konkrétní jméno, a to na Lukáše Parobce, bojovníka organizace GROMDA, který již delší dobu vyjadřuje přání vrátit se do KSW.
– Jsem pro. Můžeme to udělat.
Krzysztof Glowacki se těší na souboj s GOAT. V takovém souboji by fanoušci bezpochyby mohli očekávat, že se zápasníci zaměří na svou boxerskou práci a budou se snažit poslat svého soupeře na prkna.