Damian Piwowarczyk ksw

Damian Piwowarczyk o swojej następnej walce „Informacje pojawią się na dniach”

Oskar Dela
0
Published: 23 listopada 2021

Serdecznie zapraszamy do przeczytania wywiadu z perspektywicznym zawodnikiem KSW – Damianem Piwowarczykiem, w którym m.in poruszyliśmy kwestie wagi półciężkiej w KSW, czy zawodników z którymi na co dzień Damian trenuje.

1. Czy jest szansa że zobaczymy cię jeszcze w tym roku w klatce?

Tak, jest na to szansa. Informację pojawią się na dniach

2. Twój kontrakt z KSW obowiązuje tylko na walki w tej federacji, czy jest możliwość że ujrzymy cię jeszcze w innych federacjach?

Kontrakt jest dość luźny ale myślę że i tak moje najbliższe, a nawet i te dalsze walki będą toczone w organizacji KSW

3. Martin w jednym z ostatnich wywiadów wspomniał, że są plany na zorganizowanie dwunastu gal w roku. Jak oceniasz ten pomysł?

Dla mnie super, więcej okazji żeby się bić i wpasować z terminem. Kwestia jakie to będzie miało realne przełożenie i jak to ogarną. Czy nie będzie to np. zbyt duża ilość eventów.

4. Ostatnio na horyzont wyłania się walka z Oumarem Sy, który przełomem wpadł do wagi półciężkiej. Byłbyś otwarty na ten pojedynek?

Pewnie, już kiedy mieli nas ze sobą zestawić. Na pewno dojdzie do tego pojedynku prędzej czy później

5. Marc Dousassi zasilił niedawno szeregi KSW. Widzisz w nim potencjalnego przeciwnika?

Tak, to moja kategoria wagowa, a żeby dojść do pasa będę musiał go pokonać.

7. Twój klubowy kolega – Mateusz Gamrot, aktualnie przedziera się do TOP 15 UFC. Jak widzisz jego przyszłość w tej federacji?

Widząc jego determinację i to jak trenuje, widzę go na szczycie tej dywizji

8. Ostatnio co raz częściej widzimy zawodówców, którzy występują w federacjach freakowych. M.in twój partner z maty, czyli Borys Mańkowski. Jak oceniasz takie ruchy, i czy sam byłbyś chętny na taką walkę?

Dużo rzeczy się na to składa. Jaka formuła, z kim, za jakie pieniądze. Nigdy nie mów nigdy, a co do Borysa to uważam że dobrze zrobił, ponieważ walka nie dość że opłaciła mu się pieniężnie to jeszcze mógł wyjaśnić sprawy z przeszłości z Normanem, przy tym zwiększając swój zasięg medialny.

9. Ostatnio na twoim Intagramie pojawiło się nagranie z treningu parterowego z Eweliną Woźniak, która głośno mówi że jej miejsce jest w UFC. Myślisz że byłaby w stanie podzielić losy Asi Jędrzejczyk?

Tak, Ewelinka jest również jedną z bardziej zdeterminowanych i pracowitych osób jakie znam. Na pewno osiągnie bardzo dużo w tym sporcie.

10. Czy przed walką na Runda X, wiedziałeś że jeśli wygrasz to podejdzie do ciebie Sebastian Przybysz wraz z kontraktem od największej federacji w Polsce?

Wiedziałem jakieś 2 tygodnie przed galą że tak będzie.

11. Jan Błachowicz, który występuje w tej samej wadze co ty, niedawno stracił swój pas mistrzowski UFC. Jak oceniłbyś jego dyspozycję, i jak widzisz jego szanse na odzyskanie tego trofeum?

Dyspozycja naszego Mistrza niestety była bardzo słaba tego wieczoru, myślę że nie zagrały tam aspekty mentalne. Różnie to bywa, czasem zrobisz świetny okres przygotowawczy a coś się dzieje na chwilę przed walką. Dyspozycja dnia, Teixiera był lepszy tego wieczoru i świetnie wykorzystał swoje umiejętności parterowe. Błachowicz jest silnym, twardym, doświadczonym zawodnikiem, więc jeszcze bym go nie skreślał. Jest spora szansa że pas ponownie zawiśnie na jego biodrach

Leave a rating
0
0