stasiak eskiev ksw 65

Damian Stasiak przed walką z Eskievem na KSW 65: „To będzie mega wydarzenie”

Bartosz Sobczak
0
Published: 28 listopada 2021

Damian Stasiak, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi koguciej, podczas gali KSW 65 zmierzy się z Lom-Alim Eskievem i zapowiada, że będzie to mocne starcie, prowadzone bez zbędnych kalkulacji.

Ostatnia pula biletów w sprzedaży na eBilet.pl. Wszystkie gale KSW od teraz można oglądać w Polsce jedynie na Viaplay. #MiastoGliwiceZaprasza

Podczas grudniowej gali KSW 65 Damian Stasiak po raz drugi wystąpi w okrągłej klatce w wadze piórkowej, do której przeszedł przed ostatnią walką. Zmiany jakie zaszły w budowie jego ciała sprawiły, iż musiał podjąć taką decyzję. 

– Wcześniej na co dzień ważyłem około 76 kg, a dziś minimum 80 – wyjaśnia Damian. – Ta zmiana musiała więc nastąpić. Fizycznie nie mogłem już zbijać wagi do kategorii 61 kg. Oczywiście w kategorii do 66 kg też zbijam wagę, ale czuję się lepiej, bo nie muszę się liczyć z utratą mięśni w trakcie tego procesu. Muszę przypilnować dietę i jest nieco łatwiej, ale ostatecznie proces zbijania i odwadnia pozostał.

Do najbliższej walki Stasiaka dojdzie w Arenie Gliwice przed kilkunastotysięcznym tłumem kibiców, co dodatkowo motywuje Damiana.

– To będzie mega wydarzenie. Bardzo się cieszę, że wystąpię przed tak liczną publicznością, bo na pewno będzie to mnie napędzało.

Pełna rozmowa jest dostępna pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3715

Leave a rating
0
0