Damon Jackson o tym dlaczego wybrał PFL zamiast Dana White’s Contender Series

Bartosz Sobczak
0
Published: 23 maja 2019

Damon Jackson (16-2-1, 1NC) w 2014 roku podpisał kontrakt z organizacją UFC. „The Leech” przegrał w debiucie z Yancym Medeirosem, wynik jego kolejnej walki został zmieniony na no contest, a następnie zremisował z Levanem Makashvilim. Takie wyniki złożyły się na brak nowej oferty kontraktowej w najlepszej lidze MMA na świecie. Jackson szukał swych szans gdzie indziej i na początku 2017 roku rozpoczął przygodę z organizacją LFA, od tamtej pory wygrał sześć z siedmiu stoczonych walk, a obecnie legitymuje się passą pięciu kolejnych zwycięstw.

Zawodnik z Dallas nie został jednak w LFA, a choć otrzymał telefon z propozycją występu w programie Dana White’s Contender Series to ostatecznie zdecydował się na walki dla organizacji PFL. Oto jak Amerykanin motywował swoją decyzję:

„Mam 30 lat i nie wyobrażam sobie robić niczego innego. Zdecydowałem się na wybór PFL ponieważ do terminu programu Contender Series było zbyt wiele czasu, a jestem ojcem czwórki dzieci i muszę zapewnić rodzinie byt. PFL gwarantuje mi przynajmniej dwa pojedynki, za które na pewno dostanę solidną wypłatę, a jeśli uda mi się je wygrać to zarobek będzie dużo wyższy. Oczywiście mogę także awansować do fazy play-off. Robię co w mojej mocy, trenuję ciężko i chcę być wynagradzany za solidną pracę i dobre wyniki.”

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments