Dana White: „Wygrany starcia Holloway vs. Kattar będzie kolejnym pretendentem do mistrzowskiego pasa”

Bartosz Sobczak
0
Published: 16 stycznia 2021

Już dzisiaj o godzinie 18 rozpocznie się pierwsza gala spod szyldu UFC w tym roku. Main Eventem tej gali będzie starcie na szczycie wagi piórkowej, pomiędzy Maxem Hollowayem (21-6-0) a Calvinem Kattarem (22-4-0). Dana White w jednym z wywiadów potwierdził, że zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z Alexandrem Volkanowskim o tytuł mistrzowski wagi koguciej.

„Wiem, że Max czuje że wygrał tę ostatnią walkę, tak samo jak wiele innych osób uważa, że to on wygrał. Więc musi wyjść tam jutro wieczorem i postawić kropkę nad „i”, i pokazać wszystkim, że jest najlepszym piórkowym na świecie i jest gotowy ponownie walczyć z Volkanovskim. zwycięstwo Kattara nad Maxem stawia go w naprawdę dobrej pozycji. Jeśli pokona Maxa, to będzie następny w kolejce.”

Warto przypomnieć że Holloway już walczył dwa razy z Volkanovskim. Pierwszy raz podczas gali UFC 245, gdzie Holloway stracił pas, po tym jak Australijczyk jednogłośnie go wypunktował. W drugim starciu było dużo więcej kontrowersji, ponieważ według wielu kibiców decyzja powinna pójść na korzyść Maxa. Calvin Kattar swoje ostatnie 2 walki wygrał, a ostatnią stoczył w Lipcu 2020 roku, na gali UFC on ESPN 13, na której pokonał Dan`a Ige. Panowie spotkają się w oktagonie UFC już dzisiaj! Karta główna rozpocznie się o 21, a obejrzeć ją można na efortuna.pl, oraz na Polsat Sport Extra.

Autor: Oskar Dela

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments