Pejić vs Śmiełowski KSW 67

Dawid Śmiełowski przed KSW 67: „Myślę że damy walkę wieczoru”

Bartosz Sobczak
0
Published: 09 lutego 2022

Już pod koniec lutego do okrągłej klatki KSW wejdzie niepokonany Dawid Śmiełowski. Zawodnik ten słynie z efektownego stylu walki i zapowiada piękne starcie na gali KSW 67.

Ostatnie bilety na KSW 67 dostępne na eBilet.pl.

Dawid dość późno spróbował swoich sił w świecie sztuk walki. Był już nastolatkiem i trenując chciał nabrać pewności siebie.

– Przygodę ze sztukami walki zaczynałem od karate kyokushin – wspomina Dawid. – Miałem wtedy około 16 lat. Od początku myślałem o MMA, ale w małym miasteczku, z którego pochodzę, nie było za bardzo wyboru, a ja nie mogłem sobie jeszcze pozwolić na dojazdy w inne miejsce. Trenowałem więc i walczyłem w karate około 2 lat. W szkole podstawowej i gimnazjum nie byłem jakimś wielki kozakiem i właśnie to mnie zmotywowało do wejścia na matę. Chciałem umieć sobie radzić w różnych życiowych sytuacjach.

Po rozpoczęciu treningów mieszanych sztuk walki Dawid stoczył około 20 amatorskich pojedynków. Bił się nie tylko na zawodach, ale również w trakcie profesjonalnych gal.

– Podobało mi się walczenie, ale nie myślałem, że będzie to w przyszłości mój zawód i że będę chciał z tego żyć i traktować to jak pracę. Początkowo myślałem, że to będzie bardziej hobby, zajawka i szansa na poradzenie sobie w przypadku konieczności samoobrony.

Pełna rozmowa pod linkiem

https://www.kswmma.com/news/3817

Leave a rating
0
0