Deiveson Figueiredo vs Brandon Moreno II planowane na czerwcową galę UFC 263!

Oskar Dela
0
Published: 25 lutego 2021

Ariel Helwani – jeden z dziennikarzy ESPN, potwierdził że UFC planuje rewanż pomiędzy Figueiredo a Moreno na czerwiec. Przypomnijmy, Panowie walczyli ze sobą na gali UFC 256, a walka zakończyła się remisem, przez co Brazylijczyk pozostał mistrzem wagi muszej. Sama walka była jednym na kandydatów do zgarnięcia nagrody za walkę roku, którą ostatecznie zgarnęła Joanna Jędrzejczyk oraz Weili Zhang, za ich występ na UFC 248.

Deiveson Figueiredo trafił do UFC w 2017 roku. Swoje początki w tej organizacji może uznać za udane, bo cztery z jego pięciu walk udało mu się wygrać, a w dodatku trzy z czterech wygranych walk skończył przed czasem. Po trzech kolejnych zwycięstwach Figueiredo dostał szasnę zdobycia pasa UFC w wadze muszej, i swoją szansę wykorzystał. W przeciągu trzech tygodni zdołał obronić swój pas dwukrotnie, pokonując Alexa Pereza, oraz remisując z Brandonem Moreno.

Moreno do największej organizacji na Świecie dostał się rok wcześniej od „Figgy`ego”. W ciągu tych 5 lat udało mu się stoczyć 10 pojedynków, z czego dwie walki przegrał, dwie zremisował i sześć wygrał. Reprezentant Meksyku od niemal dwóch lat nie zaznał smaku porażki. Trzy tygodnie po walce z Brandonem Royvalem na UFC 255, stoczył walkę o pas z Figueiredo na UFC 256, walka została zakończona remisem.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments