Dr. Ezekiel Emanuel: „Fani wrócą na trybuny najwcześniej jesienią 2021”

Bartosz Sobczak
0
Published: 16 kwietnia 2020

Dr. Ezekiel Emanuel, w przeszłości doradca prezydenta Baracka Obamy, a aktualnie rektor na Uniwersytecie w Pennsylvanii podczas specjalnego panelu zwołanego przez dziennikarzy New York Times wyjawił swoje obawy na temat przedwczesnego zapełniania trybun na wydarzeniach sportowych.

„Wszystkie duże zbiorowiska – konferencje, koncerty, wydarzenia sportowe, ludzie mówiący o tym, że przekładają je na wrzesień czy październik powinni się poważnie zastanowić. Nie wiem w jaki sposób uważają, że nagle coś się zmieni i że już teraz, w niedalekiej przyszłości będzie można je organizować. Myślę, że te rzeczy wrócą jako ostatnie, nie prędzej niż jesienią 2021 roku. Jeśli zamierzamy być rozsądni nie możemy gromadzić tak wielu ludzi w jednym miejscu bez wcześniejszego wynalezienia i zastosowania szczepionki. Nie można po prostu nagle machnąć ręką i przywrócić wszystko do stanu w jakim było przed rozpoczęciem pandemii, jeśli bowiem to zrobimy to koronawirus powróci i znów będziemy w kryzysowej sytuacji. Musimy wciąż redukować ryzyko zakażenia do minimum.”

Emanuel poruszył również temat organizacji meczów NFL bez udziału publiczności dodając, że przy dopilnowaniu tego by zawodnicy i trenerzy byli przebadani takie spotkania mogłyby się odbywać przy zamkniętych trybunach. Biorąc pod uwagę, że na boisku jednocześnie przebywa 22 zawodników śmiało można to przenieść na „realia” znane nam z MMA. Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, w której UFC buduje kartę walk z jedenastu pojedynków, to również daje nam 22 zawodników. Kluczem będą zatem odpowiednie badania co Dana White i spółka mają zapewnić.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments