Dricus Du Plessis przed szansą wtargnięcia do rankingu UFC! Zmierzy się z 15. zawodnikiem w rankingu

Oskar Dela
0
Published: 08 września 2021

Były mistrz KSW – Dricus Du Plessis, stanie przed szansą dostania się do TOP 15 wagi średniej UFC. Podczas grudniowej gali UFC 269, zmierzy się z Andre Munizem, który jest 15. w rankingu dywizji do 84 kilogramów. Ich walkę ogłosił bardzo rzetelny dziennikarz – Marcel Dorff, jednak kilka godzin później reprezentant RPA sam ogłosił tę walkę na swoim Facebookowym koncie.

Dricus jest znany Polskim kibicom głównie dzięki startom dla KSW. Póki co jest jedynym zawodnikiem, który zdołał pokonać Roberto Soldicia w polskiej organizacji. Jednakże od października ubiegłego roku związany jest w UFC, gdzie stoczył do tej pory dwa pojedynki, i oba wygrane. Ostatni raz w klatce amerykańskiej organizacji zameldował się podczas UFC 264, kiedy to poważnie znokautował Trevina Gilesa, za co zgarnął warty 50 tysięcy dolarów bonus.

Andre Muniz do UFC trafił poprzez Dana White Contender Series, gdzie musiał stoczyć dwie walki aby ostatecznie podpisać kontrakt z organizacją. Od końcówki 2019 Muniz stoczył 3 walki. W drugiej walce zmierzył się z Bartoszem Fabińskim, którego nieszczęśliwie dla Polaka poddał w pierwszej rundzie. Następnie na UFC 262 zakończył karierę Ronaldo „Jacare” Souzy, łamiąc mu rękę podczas próby poddania balachą. Akutalnie okupuje 15. pozycję w rankingu wagi średniej.

Starcie Du Plessisa z Munizem zakontraktowane jest w dywizji do 185 funtów, i odbędzie się podczas numerowanej gali UFC 269, która odbędzie się 11 grudnia.

Leave a rating
0
0