Droga do KSW 49 – Antun Račić i Paweł Polityło

Bartosz Sobczak
0
Published: 02 maja 2019

Rewanżowe starcia w świecie sportów walki są jednym z elementów tworzenia niezwykle ciekawych historii opowiadanych w ringu. Nie inaczej jest w organizacji KSW. Już podczas zbliżającej się gali KSW 49 kibice będą mieli okazję obejrzeć dwa takie pojedynki, a pierwszym z nich będzie starcie pomiędzy pochodzącym z Chorwacji Antunem Račiciem a idącym od zwycięstwa do zwycięstwa Pawłem Polityło.

Panowie po raz pierwszy spotkali się z sobą podczas gali KSW 40 w Dublinie. Wówczas to Paweł Polityło nie tylko wyszedł do starcia w zastępstwie, ale również zrobił to dosłownie na dwa dni przed galą. Račić również, ale nieco wcześniej, trafił do tego pojedynku za innego zawodnika. Co ciekawe, dla Polaka był to zawodowy debiut w MMA, a Račić, dla którego był to debiut w KSW, mógł się pochwalić ogromnym doświadczeniem i blisko trzydziestoma starciami w karierze. Mimo tak dużej różnicy w historii walk, Polak pokazał się w starciu z bardzo dobrej strony. Przewalczył wszystkie trzy rundy i ostatecznie przegrał na punkty.

1

Teraz więc, podczas gali KSW 49, Paweł będzie miał okazję ponownie spróbować swoich sił w starciu z Chorwatem, który po debiucie dla organizacji zawalczył pod skrzydłami polskiej marki jeszcze dwa razy. Najpierw, podczas gali KSW 43, zmierzył się z obiecującym Kamilem Selwą, a potem, podczas KSW 46, zawalczył z ambitnym Sebastianem Przybyszem. W obu przypadkach Chorwat nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i pokonał obu Polaków na punkty. Ma więc teraz za sobą trzy zwycięstwa w klatce największej europejskiej organizacji i będzie chciał utrzymać tę dobra passę.

Dziś pochodzący z Chorwacji Račić ma na swoim koncie trzydzieści jeden zawodowych bojów, a przygodę z profesjonalnym MMA rozpoczął w roku 2009. Poza rodzinną Chorwacją, Polską i Irlandią Račić walczył również we Włoszech, Rosji, Finlandii, Niemczech i na Ukrainie. Toczył swoje boje dla największej rosyjskiej organizacji M-1 Global i wielu innych europejskich marek. Od czterech starć pozostaje niepokonany, jednak za każdym razem wychodził z pojedynków zwycięsko tocząc walki na pełnym dystansie. Teraz będzie chciał więc zapewne nie tylko dopisać do rekordu kolejne zwycięstwo, ale również zakończyć walkę przed czasem.

r

Po tym jak Paweł Polityło nieudanie zakończył swój debiut w organizacji KSW i przegrał z Antunem Račiciem, jego sportowa kariera nabrała rozpędu, a sam zawodnik wszedł szybko na drogę zwycięstw. Po gali w Dublinie Polityło miał sportowo bardzo aktywny rok. Najpierw zawalczył i wygrał podczas gali Cage Ring Championship. Następnie wystąpił w starciu dla organizacji BAMMA, gdzie odniósł swoje drugie zwycięstwo, a dosłownie miesiąc później wyszedł ponownie do boju w Cage Ring i w starciu z Adamem Caffreyem wywalczył mistrzowski tytuł wagi koguciej. Jakby tego było mało, Paweł dołożył do swoich podbojów zwycięstwo w zawodowej walce na zasadach K-1.

W roku 2019 Polityło powrócił do organizacji KSW i zmierzył się w pojedynku z Dawidem Gralką. Powracający do okrągłej klatki Paweł nie dał żadnych szans swojemu rywalowi i znokautował go w drugiej rundzie starcia, podczas gali KSW 46.

Polityło, który zanim przeszedł na zawodowstwo bardzo dobrze radził sobie również w amatorskim MMA, nabrał więc sporo doświadczenia. Wszystko to, w połączeniu z wywalczonymi tytułami mistrza Irlandii ADCC oraz NAGA Submission Wrestling może okazać się więc kluczowe w drugim starciu z Antunem Račiciem. Tym razem Polak będzie miał też zdecydowanie więcej czasu na przygotowania, ale Chorwat również wyjdzie do boju po pełnym obozie treningowym.

Który z zawodników tym razem będzie mógł cieszyć się ze zwycięstwa? Przekonamy się już 18 maja, podczas gali KSW 49, która obędzie się w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments