Droga do KSW 58 – Michał Andryszak i Guto Inocente

Bartosz Sobczak
0
Published: 25 stycznia 2021

Walki w królewskiej kategorii wagowej zawsze wzbudzają największe emocje, szczególnie jeśli obaj rywale lubią mocne i efektowne wymiany w stójce. Tacy właśnie fighterzy wejdą do okrągłej klatki podczas gali KSW 58. Michał Andryszak zmierzy się wówczas z Guto Inocente.

Michał Andryszak, prawdziwy król błyskawicznych nokautów, to zawodnik, którego żadna z ponad trzydziestu walk nie dotrwała do decyzji sędziowskiej. Michał w całej swojej karierze dwadzieścia razy wygrywał przez nokaut lub poddanie. Jak sam mówi, nie lubi gdy w klatce nic się nie dzieje, woli bowiem działać.

W ostatnim starciu Andryszak zmierzył się w KSW z Michałem Kitą. Był to rewanż za walkę sprzed lat. Tym razem jednak, w odróżnieniu od poprzedniego pojedynku, Michał musiał uznać wyższość Kity w klatce. 

Dosłownie kilka tygodni wcześniej trenujący w klubie Ankos MMA Andryszak niesamowitym wysokim kopnięciem odprawił innego przeciwnika już w dziewiątej sekundzie walki na gali RWC. Dla popularnego „Longera” pojedynki toczone w krótkich odstępach czasu nie są niczym nowym. Przez większą część Kariery Michał bił się często i regularnie, chyba że kontuzje krzyżowały mu plany. Tak było np. zanim Michał stoczył dwa ostatnie boje. Pojawiło się wówczas u niego złamanie ręki oraz inne problemy zdrowotne. To natomiast wykluczyło go ze startów na rok.

Michał ma za sobą bogatą historię w świecie MMA. Zanim trafił do KSW walczył też dla wielu innych marek, w tym dla mocnej organizacji ACB. Natomiast pod skrzydłami największej polskiej organizacji stoczył do tej pory siedem pojedynków. Miał też okazję zmierzyć się w starciu o pas mistrzowski wagi ciężkiej, ale musiał uznać wyższość aktualnego czempiona, Phila de Friesa.

Guto Inocente do zawodowego świata MMA trafił pięć lat wcześniej niż Michał Andryszak. Dziś ma jednak na swoim koncie znacznie mniej walk w tej formule. Brazylijczyk dzielił bowiem swoją karierę na MMA i kickboxing.

Guto swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął już jako dziecko od treningów kickboxingu właśnie. Ćwiczył pod okiem ojca i skupiał się na płaszczyźnie stójkowej. Potem dołożył do tego również brazylijskie jiu-jitsu, co ostatecznie w połączeniu z umiejętnościami strikerskim otworzyło mu drzwi do świata mieszanych sztuk walki.

Zawodnik z Kraju Kawy ma za sobą kilkadziesiąt bojów na ringach kickbokserskich. Jest multimedalistą zawodów we własnej ojczyźnie oraz imprez międzynarodowych. 34-latek sięgał pięciokrotnie po tytuł mistrza Brazylii oraz trzy razy po złoto na mistrzostwach panamerykańskich. Bił się też dla najbardziej znanej kickbokserskiej organizacji na świecie – Glory.

W mieszanych sztukach walki Inocente zadebiutował w roku 2005. W trakcie swojej kariery miał okazję trenować w nieistniejącym już klubie Blackzilians, razem z takimi zawodnikami jak Rashad Evans czy Alistair Overeem.

Guto w zawodowym MMA stoczył trzynaście pojedynków. Siedem z nich zakończył przed czasem. Bił się dla kilku różnych organizacji, w tym dla UFC oraz Strikforce, w którym pokonał znanego z KSW Virgila Zwickera. W swoim ostatnim pojedynku, do którego doszło we wrześniu 2020 roku, Guto wygrał przez nokaut już w pierwszej rundzie starcia.

Pojedynek Inocente z Andryszakiem zapowiada się niezwykle ciekawie i wiele wskazuje na to, że nie powinien on potrwać długo. Który jednak z zawodników pierwszy padnie na deski, a który wyjdzie z klatki jako zwycięzca? Przekonamy się już 30 stycznia podczas gali KSW 58.

Sprzedaż PPV na galę KSW 58 dostępna jest na stronie KSWTV.com.

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments