Droga do KSW 59 – Damian Janikowski i Jason Radcliffe

Bartosz Sobczak
0
Published: 13 marca 2021

Podczas gali KSW 59 do okrągłej klatki po raz dziewiąty wejdzie Damian Janikowski. Tym razem medalista olimpijski w zapasach zmierzy się z bardziej doświadczonym Jasonem Radcliffe’em.

PPV na galę KSW 59 w sprzedaży na KSWTV.COM

Damian Janikowski, który zasłynął tym, że jego walki nigdy nie kończą na kartach sędziowskich, w swoim ostatnim boju po raz pierwszy wypunktował rywala na przestrzeni trzech rund. Podczas gali KSW 55 Polak zmierzył się z niepokonanym Szwedem, Andreasem Gustafssonem. Bój okazał się niezwykle trudny i wymagający. Rywal postawił w nim mocne warunki. Damian pokazał jednak spokój, opanowanie i ostatecznie wypunktował przeciwnika.

Dla Janikowskiego zwycięstwo to było ważne nie tylko ze względu na doświadczenie, które zdobył w walce na pełnym dystansie, ale również ze względu na możliwość wdrożenia w życie całego planu na pojedynek. Do tej pory wszystkie boje Janikowskiego kończyły się przed czasem. Damian zawsze od początku mocno atakował próbując zdominować rywali i gdy wygrywał, zazwyczaj robił to już w pierwszej rundzie. Ostatnim tryumfem Janikowski powrócił również na drogę zwycięstw po przegranej z Szymonem Kołeckim.

Dziś Damian ma na swoim koncie dziewięć stoczonych pojedynków i pięć zwycięstw. Janikowski jest tytanem pracy, co pokazywał przez wiele lat na macie zapaśniczej. Już jako młodzik zdobył wicemistrzostwo Polski. W roku 2009 wywalczył pierwszy tytuł mistrza Polski juniorów i seniorów, a w trakcie całej swojej kariery był mistrzem kraju aż siedem razy. W zapasach zdobył również trzy tytułu wicemistrza świata i raz był wicemistrzem Europy. Największym jednak osiągnięciem Janikowskiego było wywalczenie brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich w Londynie, w roku 2012.

Dalsza część artykułu pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3479

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments