Droga do KSW 60 – Krzysztof Klaczek i Vojto Barborik

Bartosz Sobczak
0
Published: 13 kwietnia 2021

Po długiej przerwie od startów do KSW powróci Krzysztof Klaczek i przywita w organizacji debiutującego w niej, utalentowanego zawodnika ze Słowacji, Vojto Barborika.

Sprzedaż dostępów do wydarzenia w serwisie KSWTV.com.

Krzysztof Klaczek po raz ostatni walczył w roku 2019. Zadebiutował wówczas w KSW wchodząc w ostatniej chwili do walki z Marcinem Wrzoskiem. Panowie dali świetny bój i chociaż Wrzosek okazał się w nim lepszy i wygrał na punkty, Klaczek pokazał niesamowite serce do walki. 

Po tym pojedynku Krzysztof miał bić się ponownie podczas chorwackiej gali KSW 51. Na jego rywala wybrano ulubieńca lokalnej publiczności, Filipa Pejicia. Niestety kontuzja kolana wyeliminowała Polaka ze starcia. Zerwane więzadło, późniejsza operacja i rehabilitacja wykluczyły Krzyśka ze startów na dłużej i dopiero teraz zawodnik reprezentujący klub Shooters Konin ponownie pojawi się w klatce.

Krzysztof ma za sobą osiemnaście walk w zawodowym MMA, a wywodzi się ze sportów chwytanych. Jest posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Pod koniec 2018 roku wywalczył tytuł mistrzowski NAGA (North American Grappling Association). Umiejętności parterowe chętnie wykorzystuje w swoich pojedynkach, co pokazał już na początku kariery w MMA – cztery z siedmiu pojedynków wygrywając przez poddanie. 

Zanim Klaczek trafił do KSW bił się dla różnych organizacji, również poza Polską. Świetna seria sześciu zwycięstw doprowadziła go w roku 2015 do walki o pas mistrzowski brytyjskiej organizacji BAMMA. Polak musiał jednak uznać wówczas wyższość rywala.

Dalsza część artykułu pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3514

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments