kamieniarz niedźwiedź

Droga do KSW 61 – Adam Niedźwiedź i Jakub Kamieniarz

Bartosz Sobczak
0
Published: 21 maja 2021

W pierwszej walce gali KSW 61 kibiców zgromadzonych na hali i przed ekranami rozgrzeje starcie pomiędzy Jakubem Kamieniarzem i Adamem Niedźwiedziem. Obaj to wyspecjalizowani w pojedynkach parterowych wojownicy, którzy większość swoich zwycięskich bojów kończyli przez poddania.

Bilety na galę KSW 61 w sprzedaży na eBilet.pl

Zarówno Kamieniarz jak i Niedźwiedź mają już za sobą debiut w okrągłej klatce. Obaj jednak wrócą do niej po przegranych. Będą więc chcieli nie tylko pokazać się z jak najlepszej strony, ale również wygrać i wrócić na drogę zwycięstw.

Jakub Kamieniarz bił się w KSW już dwa razy. Po raz pierwszy wszedł do klatki KSW w roku 2019. Zmierzył się wówczas z Cezarym Kęsikiem i został rozbity w pierwszej rundzie pojedynku. Po tym starciu Jakub postanowił spróbować swoich sił poza największą polską organizacją i odbić się po porażce. Trenujący w Poznaniu 25-latek zrealizował swój plan w stu procentach. Najpierw na gali w Lesznie poddała Aslambeka Arsamikova, a następnie podczas gali Babilion MMA poddał już w pierwszej rundzie Piotra Przepiórkę. Te dwa świetne zwycięstwa zapewniły mu możliwość powrotu do klatki KSW i ponownej walki dla lidera europejskiego rynku MMA.

Podczas gali KSW 55 Jakub zmierzył się z byłym pretendentem do mistrzowskiego pasa kategorii półśredniej Krystianem Kaszubowskim. Chociaż panowie wybuchowo rozpoczęli swoje starcie, pojedynek szybko trafił do parteru, gdzie górą był Kaszubowski. Ostatecznie więc Jakub musiał po raz drugi uznać wyższość rywala w klatce KSW.

Kamieniarz przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2013. Przedtem był też aktywnym zawodnikiem wydarzeń amatorskich. Toczył również boje w formule muay thai. W roku 2018 wywalczył srebrnym medal mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportu.

Dziś Jakub ma na swoim koncie szesnaście zawodowych pojedynków, z których z dziewięciu wyszedł jako zwycięzca.

Adam Niedźwiedź do zawodowego świata MMA trafił rok później niż Jakub Kamieniarz i do dziś stoczył jedenaście pojedynków w klatkach, z których wygrał siedem.

Znany ze swoich umiejętności grapplerskich Adam zadebiutował w okrągłej klatce podczas gali KSW 54. Zmierzył się wówczas z niebezpiecznym stójkowiczem Kacprem Koziorzębskim, który świetnie wykorzystał swoje umiejętności potężnie okopując lewą łydkę rywala. Przez to w drugiej rundzie walki Adam miał coraz większe problemy z nogą, aż po upadnięciu na matę nie dał rady już wstać.

Adam Niedźwiedź przygodę ze sportami walki rozpoczął od treningów brazylijskiego jiu-jitsu. W tej dyscyplinie okazał się na tyle mocny, że zaczął walczyć na turniejach. Dziś jest wielokrotnym medalistą lokalnych i międzynarodowych zawodów grapplingowych. Zdobył m.in. złoty medal na VI Pucharze Polski No Gi i srebrny medal na zawodach ADCC.

Dwa lata od rozpoczęcia treningów przyszedł czas na wymarzony start w zawodowym MMA. Adam wygrał w debiucie przez TKO, ale już w kolejnych bojach pokazał, że to właśnie płaszczyzna parterowa będzie jego najmocniejszą stroną. Zwyciężył w czterech z kolejnych sześciu walk, a wszystkie wygrane zanotował przed czasem poddając swoich rywali. Po tych sukcesach przyszła jednak przegrana i dłuższa przerwa od startów.

Adam powrócił do klatki w roku 2019 torując sobie drogę do organizacji KSW. Najpierw w pięknym stylu poddał trójkątem rękoma Tomasza Terlikowskiego, by następnie ponownie zwyciężyć swoją ulubioną techniką serwując rywalowi duszenie.

Dwa świetne zwycięstwa otworzyły Adamowi drogę do walk w okrągłej klatce największej marki MMA w Europie.

Tylko do końca maja PPV na galę KSW 61 w specjalnej cenie

Podczas nadchodzącego boju Adama Niedźwiedzia z Jakubem Kamieniarzem fani mogą spodziewać się mocnego zderzenia dwóch parterowców, którzy lubią poddawać swoich rywali i świetnie czują się na macie. Czy jednak ostatecznie walka trafi do parteru? Czy może panowie będą chcieli udowodnić sobie coś w stójce? Przekonamy się już 5 czerwca podczas gali KSW 61. 

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments