KSW 61 Owczarz Kucinić

Droga do KSW 61 – Karolina Owczarz i Monika Kučinič

Bartosz Sobczak
0
Published: 25 maja 2021

Podczas gali KSW 61 w okrągłej klatce dojdzie do pojedynku pań, w którym Karolina Owczarz przywita debiutującą w organizacji Monikę Kučinič.

Bilety na galę KSW 61 w sprzedaży na eBilet.pl

Karolina Owczarz ma za sobą cztery walki w KSW. Ostatni raz biła się podczas gali KSW 56. Zmierzyła się wówczas z Justyną Habą. Panie dały walkę pełną emocji i zwrotów akcji, ale ostatecznie to debiutująca w okrągłej klatce Haba okazał się lepsza. Justyna od początku mocno naciskała na Karolinę i punktowała ją potężnymi ciosami w stójce. Owczarz próbowała zdobyć swoją przewagę w parterze jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa.

Przegrana z Habą jest pierwszą porażką na koncie Owczarz. W debiucie dla KSW Karolina szybko uporała się z Pauliną Raszewską, którą poddała już w pierwszej rundzie walki. W drugim boju w okrągłej klatce umiejętnościom Owczarz ulegał Marta Chojnoska, a podczas gali KSW 52 Aleksandra Rola również musiała uznać wyższość Karoliny – została poddana w drugiej rundzie pojedynku.

Mimo iż Karolina w walkach lubi wykorzystywać swoje umiejętności walki w parterze, jej początki w sportach walki związane są z boksem. Owczarz zdobyła wiele medali na krajowych i międzynarodowych zawodach, a ukoronowaniem jej amatorskiej kariery okazało się wywalczenie mistrzostwa Polski juniorek w wadze do 57 kilogramów. Po tym sukcesie przyszła pora na wejście do świata boksu zawodowego. Karolina wyjechała do Meksyku i wzięła udział w programie telewizyjnym dla młodych talentów pięściarskich „Reto de campeonas”, który był kobiecą wersją popularnego show „The Contender”. Stoczyła tam swoje pierwsze zawodowe walki. Nie wliczały się jednak one do jej oficjalnego rekordu. Po powrocie do Polski zadebiutowała podczas gali bokserskiej na Torwarze i znokautowała Elenę Gromyko. Później zawalczyła jeszcze trzy razy i we wszystkich pojedynkach to jej ręka została uniesiona w geście zwycięstwa.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3558

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments