Droga do KSW 61 – Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski

Bartosz Sobczak
0
Published: 03 czerwca 2021

Walką wieczoru zbliżającej się gali będzie starcie dwóch legend organizacji, zawodników, którzy mają ogromny wkład w historię i rozwój KSW. Mariusz Pudzianowski zderzy się w tym boju z pierwszym turniejowym mistrzem KSW Łukaszem Jurkowskim.  

Bilety na galę KSW 61 w sprzedaży na eBilet.pl

O starciu „Pudziana” z „Jurasem” mówiło się już od gali KSW 59. Wówczas to przed samą walką z pojedynku z Mariuszem wypadł Serigne Ousmane Dia. W trakcie poszukiwania nowego rywala Łukasz w jednym z wywiadów zapowiedział, że mógłby wyjść do klatki w zastępstwie i zmierzyć się z Mariuszem. Ostatecznie Pudzianowski zawalczył z kimś innym, ale temat starcia z „Jurasem” żył już własnym życiem.

Obaj panowie znają się od lat. Od lat też trenują na macie klubu WCA Fight Team. Mieli sporo okazji do wspólnych sparingów, a Mariusz nie kryje, że Łukasz nauczył go wiele o MMA. Każdy z nich ma jednak inny sztab trenerski i przed nadchodzącym bojem starali się nie spotykać na macie.  

Łukasz Jurkowski swoją przygodę z KSW rozpoczął w roku 2004 od gali numer jeden, podczas której rozbił trzech rywali i został pierwszym mistrzem organizacji. Popularny „Juras” rozwijał się wraz z marką KSW i przez lata dostarczał nie tylko emocji w białym ringu, ale również został komentatorem gal. Pod szyldem polskiej organizacji stoczył dwadzieścia jeden pojedynków. W roku 2011 ogłosił zakończenie kariery, ale sześć lat później wrócił i już w okrągłej klatce dalej toczył swoje boje.

Mariusz Pudzianowski, tak samo jak Łukasz, w KSW bił się już dwadzieścia jeden razy. Wszedł do organizacji jednak później, bo w roku 2009. Jego debiut był natomiast największym medialnym wydarzeniem w historii marki. Były wielokrotny mistrz świata strongman przyciągnął bowiem przed ekrany telewizorów miliony widzów. „Pudzian” przez lata przeszedł trudną transformację ze sportów siłowych do mieszanych sztuk walki i dziś, będąc pełnoprawnym zawodnikiem MMA, ma już napisaną długą i bogatą historię w tym sporcie.

Łukasz po raz ostatni walczył w roku 2019 na gali KSW 48. Zmierzył się wówczas ze Stjepanem Bekavacem i zwyciężył z nim w pierwszej rundzie starcia. Był to więc udany rewanż za przegraną z roku 2005.  

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3573

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments