ksw 62 sowiński rajewski

Droga do KSW 62 – Artur Sowiński i Sebastian Rajewski

Bartosz Sobczak
0
Published: 06 lipca 2021

Artur Sowiński i Sebastian Rajewski to dwóch lubiących walki stójkowe zawodników. Obaj spotkają się w okrągłej klatce podczas gali KSW 62 i sprawdzą, czy któryś z nich ostatecznie spróbuje przenieść bój do parteru.

Uruchomiona została już sprzedaż dostępów do wydarzenia w serwisie KSWTV.comTransmisja z gali rozpocznie się o godzinie 20:00.

Artur Sowiński to były mistrz KSW wagi piórkowej, który od jakiegoś czas rywalizuje w kategorii lekkiej. W ostatnim boju, na gali KSW 57, zmierzył się z Borysem Mańkowskim. Dwóch weteranów i byłych mistrzów organizacji zderzyło się z sobą konfrontując dwa różne style walki.  Zapaśnicze umiejętności zdecydowanie przeważyły szalę zwycięstwa w tym boju na korzyść „Diabła Tasmańskiego”, który na przestrzeni trzech rund wypunktował Artura Sowińskiego i tym samy przerwał serię dwóch wygranych z rzędu popularnego „Kornika”.

Sowiński przed walką z Mańkowskim miał okazję zaprezentować fanom swoje umiejętności stójkowe. Najpierw na gali KSW 52 pięknym wysokim kopnięciem na głowę znokautował Viniciusa Bohrera, a następnie walcząc Gracjanem Szadzińskim rozbił go pięściami i kolanami już w pierwszej rundzie boju.

Artur nie kryje, że walka w stójce od dłuższego już czasu sprawia mu dużą przyjemność, a jego umiejętności w tym zakresie ciągle rosną. W całej swojej karierze „Kornik” osiem razy nokautował rywali. Nie można jednak zapominać, że w i parterze Artur czuje się jak ryba w wodzie, co pokazał w starciu z prawdziwym wirtuozem tej płaszczyzny Kleberem Koike Erbstem. Artur siedem raz kończył swoje boje przez poddanie, a poważną przygodę ze sportami walki rozpoczął od brazylijskiego jiu-jitsu.

Artur w MMA góruje doświadczeniem nad najbliższym przeciwnikiem. Na swoim koncie ma ponad trzydzieści stoczonych pojedynków, a jego rywal szesnaście. Sowiński przed pojedynkiem zapowiada, że zarówno dla niego jak i dla rywala najbliższa walka może być testem na przekrojowość w klatce, z którą MMA od zawsze jest powiązane.

dalsza część artykułu pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3597

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments