ksw 63 stepanyan domin

Droga do KSW 63 – Armen Stepanyan i Michał Domin

Bartosz Sobczak
0
Published: 23 sierpnia 2021

Walką otwierającą galę KSW 63 będzie starcie pomiędzy Armenem Stepanyanem i Michałem Dominem. Dla obu zawodników będzie to drugi pojedynek w okrągłej klatce KSW.

Bilety na galę KSW 63, która odbędzie się w ATM Studio w Warszawie, są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Armen Stepanyan po raz pierwszy pojawił się w klatce największej europejskiej organizacji MMA w sierpniu 2020 roku podczas gali KSW 54. Wówczas również była to walka otwarcia gali. Naprzeciwko Aremena stanął natomiast Sebastian Rajewski. Od samego początku starcia widać było, że Polak chce utrzymać walkę w stójce, a Ormianin będzie starał się przenieść pojedynek do parteru. Rajewski atakował rywala potężnymi kopnięciami, a Stepanyan szukał swoich szans w zapaśniczym klinczu, przy okazji zadając świetne ciosy łokciami. Ostatecznie jednak większość walki rozegrała się w stójce, gdzie Sebastian Rajewski miał przewagę nad Armenem i wygrał z nim na punkty.

Po starciu w Polsce Armen zawalczył w Niemczech. Na gali marki EMC w Düsseldorfie wrócił na drogę zwycięstw poddając swojego przeciwnika już w pierwszej rundzie pojedynku.

Armen Stepanyan jest zawodnikiem wywodzącym się z brazylijskiego jiu-jitsu. Zanim mieszkający w Düsseldorfie fighter zdecydował się na wejście do świata MMA, wywalczył szereg medali najważniejszych zawodów grapplingowych nad Wisłą. Szykując się natomiast do debiutu w zawodowych bojach starał się udoskonalać swoje umiejętności stójkowe i regularnie walczył amatorsko, gdzie sięgnął między innymi po tytuł mistrza Polski.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3638

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments