ksw 65 likus santarelli

Droga do KSW 65: Patryk Likus i Luke Santarelli

Bartosz Sobczak
0
Published: 03 grudnia 2021

Podczas gali KSW 65 do okrągłej klatki powróci młody Patryk Likus, który w tym roku udanie zadebiutował w zawodowym MMA. Jego rywalem będzie Luke Santarelli, Norweg z włoskimi korzeniami, który jest znacznie starszy od Likusa, ale również dopiero rozpoczyna swój pochód przez świat zawodowego MMA.

Ostatnia pula biletów w sprzedaży na eBilet.pl. Wszystkie gale KSW od teraz można oglądać w Polsce jedynie na Viaplay. #MiastoGliwiceZaprasza

19-letni Patryk Likus zadebiutował w zawodowym MMA walką na gali KSW 59. Zmierzył się w niej z Cyprianem Wieczorkiem, dla którego również był to pierwszy krok do profesjonalnego świata mieszanych sztuk walki.

Obaj zawodnicy od początku narzucili sobie mocne tempo pojedynku, który przez większość czasu prowadzony był w stójce. Patryk Likus trafiał rywala częściej i punktował go kopnięciami i ciosami. Gdy starcie trafiało na chwilę do parteru, również Patryk zdobywał tam pozycję z góry i ostatecznie to jego ręka została po walce uniesiona w geście zwycięstwa.

Zanim Patryk zadebiutował w KSW walczył amatorsko i półzawodowo. Do MMA przeszedł z zapasów, w których dwukrotnie sięgał po tytuły wicemistrza Polski oraz siedmiokrotnie mistrza Śląska. W amatorskim MMA Patryk wygrał dziesięć z piętnastu pojedynków. Zdobył brązowy medal mistrzostw Polski i zanim spróbował sił w zawodowej konfrontacji, dołożył do rekordu trzy wygrane w półzawodowych bojach.

Pełny artykuł pod linkiem

https://www.kswmma.com/news/3723

Leave a rating
0
0