borys borkowski kaszuba

Droga do KSW 67: Borys Borkowski i Arkadiusz Kaszuba

Bartosz Sobczak
0
Published: 11 lutego 2022

Część zestawień na gali KSW 67 wypełnione będzie debiutującymi w okrągłej klatce zawodnikami. W jednym z takich pojedynków Borys Borkowski przywita w organizacji Arkadiusza Kaszuba. Starcie tych zawodników jest ostatnią ogłoszoną walką na karcie KSW 67.

Ostatnie bilety na KSW 67 dostępne na eBilet.pl.

Dla Borysa Borkowskiego starcia na KSW 67 będzie drugim pojedynkiem w największej polskiej organizacji. Borys zadebiutował w KSW w lipcu roku 2021. Wszedł do walki z Marcinem Krakowiakiem za Tomasza Jakubca, który wypadł z pojedynku z powodu złamania ręki. Pojedynek Borysa z Marcinem rozpoczęło się od mocnych wymian, ale w pewnej chwili Krakowiak złapał Borkowskiego i wykonał rzut. W trakcie upadku doszło do groźnie wyglądającej kontuzji ręki Borysa i walka nie mogła być kontynuowana.

Po tym starciu Borys miał półtorej miesiąca przerwy od treningów, szczęśliwie okazało się, że przy upadku w walce doszło jedynie do zwichnięcia łokcia.

Borys swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął dość przypadkowo. Najpierw trenował na siłowni, a potem kolega namówił go do tego, aby ten spróbował swoich sił na macie. Trenując w Słubicach wybrał się na jedną z lokalnych gal i już wówczas czuł, że sam musi też spróbować się w klatce. W roku 2015 podczas gali Gladiator Arena Borys spełnił swoje marzenie i wygrał pierwszy amatorski bój. Potem walczył jeszcze kilka razy, a w roku 2018 zadebiutował na scenie zawodowej.

Zanim Borys trafił do KSW wygrał trzy pojedynki, z których dwa zakończył przed czasem. Teraz natomiast, na gali KSW 67, spróbuje zdobyć pierwszą wygraną w klatce KSW.

Pełny artykuł dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3822

Leave a rating
0
0