banukayev jojua ksw 67

Droga do KSW 67: Shamil Banukayev i Zuriko Jojua

Bartosz Sobczak
0
Published: 15 lutego 2022

Na gali KSW 67 w okrągłej klatce zadebiutuje dwóch obiecujących zawodników wagi koguciej. Reprezentujący Niemcy Shamil Banukayev zmierzy się z Gruzinem Zuriko Jojuą.

Ostatnie bilety na KSW 67 dostępne na eBilet.pl.

Shamil Banukayev swoją przygodę z MMA rozpoczął od startów amatorskich. Zawodowo zadebiutował w roku 2015 na gali niemieckiej organizacji Respect Fighting Championship i wygrał przez techniczny nokaut. Kolejną walkę stoczył w Serbii i tam już w pierwszej rundzie poddał swojego rywala. Następne dwa pojedynki również zakończyły się po myśli Shamila, który dopisał do swojego rekordu dwie wygrane przez nokauty.

W roku 2017 na gali Superior FC Shamil po raz pierwszy przewalczył starcie na pełnym dystansie i po raz pierwszy musiał uznać w klatce wyższość rywala. Po tej przegranej w karierze młodego zawodnika nastąpiła dłuższa przerwa od startów.

W maju 2019 roku Banukayev nie tylko powrócił do MMA, ale również wszedł ponownie na drogę zwycięstw, z której nie zboczył do dziś. Shamil najpierw wygrał dwa razy w Niemczech, a następnie zatryumfował na gali w stolic Gruzji.  

Shamil Banukayev na co dzień trenuje w klubie UFD Gym, między innymi razem z podwójnym mistrzem KSW, Roberto Soldiciem. Ma na swoim koncie siedem zwycięstw i tylko jedną przegraną. Teraz natomiast zadebiutuje nad Wisłą, w najważniejsze polskiej organizacji.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3824

Leave a rating
0
0