Szczepaniak vs. Stoimenov KSW 69

Droga do KSW 69: Artur Szczepaniak i Jivko Stoimenov

Bartosz Sobczak
0
Published: 11 kwietnia 2022

Podczas najbliższej gali KSW nie może zabraknąć walki dwóch debiutujących w okrągłej klatce zawodników. Już pod koniec kwietnia naprzeciw trenującego w Belgii Polaka, Artura Szczepaniaka, stanie Bułgar, Jivko Stoimenov.

Bilety na galę KSW 69 są dostępne w serwisie eBilet.pl.

Artur Szczepaniak urodził się i wychowywał w Polsce, ale ostatecznie wyjechał wraz z rodziną do Belgii. Zawsze lubił sport i również sporty walki, ale na matę wszedł dopiero mieszkając zagranicą. W wieku około 15 lat trafił do klubu MMA i od początku dyscyplina ta wciągnęła go na całego. Najpierw bił się amatorsko w Belgii i Holandii, a w roku 2016 udanie zadebiutował w zawodowym MMA.

Gdy Artur rozpoczął starty zawodowe, zdecydował, że musi związać się z większym klubem, w którym będzie miał dostęp do mocnych sparingpartnerów i tak trafił do niemieckiego UFD Gym, gdzie ma możliwość pracy z takimi zawodnikami, jak Roberto Soldić czy Dawid Zawada.

Po rozpoczęciu swojej przygody z zawodowym MMA Artur szybko wygrał cztery pojedynki. W roku 2019 po raz pierwszy musiał uznać wyższość rywala w klatce. Potem jednak wrócił na drogę zwycięstw i dopisał do swojego rekordu kolejne trzy wygrane.

Artur do tej pory bił się w Anglii, Belgii, Holandii i Niemczech. Na swoim koncie ma osiem pojedynków, a teraz po raz pierwszy spróbuje sił w kraju, w którym się urodził.

Pełny artykuł jest dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3913

Leave a rating
0
0