KSW 69 Kazieczko vs. Varela

Droga do KSW 69: Maciej Kazieczko i Wilson Varela

Bartosz Sobczak
0
Published: 12 kwietnia 2022

Maciej Kazieczko, numer cztery rankingu wagi lekkiej organizacji KSW, przywita w okrągłej klatce debiutującego w niej Francuza, Wilsona Varelę. Do pojedynku dojdzie podczas nadciągającej gali KSW 69.

Bilety na galę KSW 69 są dostępne w serwisie eBilet.pl.

Maciej Kazieczko powróci do klatki KSW po walce mistrzowskiej z Marianem Ziółkowskim. Do pojedynku doszło na gali KSW 60. Mistrz stanął wówczas do pierwszej obrony tytułu. Prawie cała walka rozegrała się w stójce, ale to Marian trafiał w niej celniej i mocniej. Maciej musiał więc uznać wyższość czempiona w tej konfrontacji.

Dla Kazieczki przegrana z Ziółkowskim była dopiero drugą porażką w karierze. Przed starciem o pas Maciej był na fali czterech imponujących zwycięstw z rzędu, a w walce na gali KSW 52 zafundował rywalowi jeden z najefektowniejszych nokautów w historii organizacji.

Maciej wkroczył do organizacji KSW z przytupem i już w pierwszej rundzie debiutanckiego pojedynku na gali KSW 36 znokautował Tomasza Matusewicza. Po tym boju zmierzył się z Gracjanem Szadzińskim i chociaż walka układała się po jego myśli, ostatecznie został trafiony potężnym ciosem, po którym walka się zakończyła. Potem jednak Maciej szybko się odbudował, zanotował cztery wygrane i dostał się na szczyt wagi lekkiej.

Pełny artykuł dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3916

Leave a rating
0
0