luzar-smajić vs baczyńska

Droga do KSW 69: Sara Luzar-Smajić i Natalia Baczyńska

Bartosz Sobczak
0
Published: 14 kwietnia 2022

Podczas gali KSW 69 dojdzie do starcia kobiet, w którym Sara Luzar-Smajić przywita debiutującą w okrągłej klatce Natalię Baczyńską.

Bilety na galę KSW 69 są dostępne w serwisie eBilet.pl.

Sara Luzar-Smajić ma już za sobą debiut w największej polskiej organizacji MMA. Po raz pierwszy w okrągłej klatce zawalczyła podczas gali KSW 63 i zmierzyła się w niej z młodziutką hiszpanką, Aitaną Alvarez. Panie od początku boju postawiły na mocne wymiany w stójce. Już w pierwszej rundzie Sara zyskała przewagę, ale Hiszpanka przetrwała cięższe chwile i ostatecznie starcie potrwało całe piętnaście minut, a sędziowie zwyciężczynią wskazali Sarę Luzar-Smajić.

Sara zadebiutowała w zawodowym MMA w roku 2018 i jest dziś na fali trzech wygranych z rzędu. Zanim jednak Smajić spróbowała swoich sił w profesjonalnych bojach, najpierw z powodzeniem rywalizowała w Zagrzebiu w amatorskim MMA. Potem wyruszyła do Włoch, gdzie zadebiutowała na zawodowym ringu, a w końcu trafiła do Niemiec i do klubu UFD Gym.

Co ciekawe, Sara najpierw zajmowała się gimnastyką i biegami lekkoatletycznymi. Przy okazji próbowania różnego rodzaju treningów kondycyjnych trafiła do klubu MMA w Zagrzebiu i zakochała się w tym sporcie.

Najbliższą rywalką Sary będzie Natalia Baczyńska, która do zawodowego MMA weszła już w roku 2016. Najpierw jednak rywalizowała z sukcesami na turniejach amatorskich, walczyła również w brazylijskimi jiu-jitsu i zbierała doświadczenie przed wkroczeniem do profesjonalnego świata mieszanych sztuk walki.

Natalia zawodowo zawalczyła po raz pierwszy na gali Ladys Fight Night, ale musiała w tym starciu uznać wyższość Katarzyny Biegajło. Baczyńska wyciągnęła wnioski z przegranej, rok później wróciła do klatki i zanotowała pierwsze zwycięstwo. Kolejne boje przynosiły już same tryumfy. Natalia walczyła na galach takich organizacji jak: Thunderstrike Fight League, Contender Fight Night czy Time of Masters i jest dziś na fali sześciu wygranych z rzędu.

Natalia jest aktywną zawodniczką. Ostatni raz walczyła pod koniec marca i dopisała do swojego rekordu ładną wygraną przez nokaut. Wchodzą do KSW zapowiedziała, że spełnia swoje marzenia. Przygotowując się do walki w okrągłej klatce miała okazję sparować między innymi z Różą Gumienną i Weroniką Eszer.

Walki pań potrafią być nieprzewidywalne i zacięte. Jak jednak potoczy się bój Sary Luzar-Smajić z Natalią Baczyńską? Przekonamy się już 23 kwietnia podczas gali KSW 69.

Leave a rating
0
0