Droga do KSW 69: Wojciech Kazieczko i Luboš Lesák

Bartosz Sobczak
0
Published: 06 kwietnia 2022

Podczas gali KSW 69 dojdzie do debiutu w okrągłej klatce dwóch utalentowanych zawodników wywodzących się ze sportów stójkowych. Wojciech Kazieczko, utytułowany kickbokser, zmierzy się z Lubošem Lesákiem, świetnym zawodnikiem boksu tajskiego.

Bilety na galę KSW 69 są dostępne w serwisie eBilet.pl.

Wojciech Kazieczko, podobnie jak jego brat Maciej, wywodzi się z kickboksingu. Ma za sobą wiele walk amatorskich i siedem zwycięskich pojedynków na zawodowym ringu. Polak sześciokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski, jest brązowym medalistą mistrzostw świata oraz brązowym medalistą The World Games.

Dziś Wojciech stara się zadomowić w świecie MMA. Jak sam mówi, rynek kickbokserski sprawił, że postanowił wybrać nową drogę kariery. Na przełomie 2019 i 2020 roku rozważał rozpoczęcie walk w boksie lub w mieszanych sztukach walki. Ostatecznie jednak w Zielonej Górze, z której pochodzi Wojtek, powstał klub Pepe MMA. Wszystko zgrało się idealnie i tak sportowa droga Kazieczki połączyła się z wszechstylową walką wręcz.

Wojtek nie chciał od samego początku rzucać się na głęboką wodę i walczyć zawodowo. W 2020 i 2021 roku bił się więc amatorsko i zbierał niezbędne szlify, aby móc spróbować swoich sił w profesjonalnych konfrontacjach. W październiku zeszłego roku doszło do jego debiutu w zawodowym MMA. Wojtek na gali Contender Fight Night zmierzył się z Miłoszem Wąsikiem i rozbił go przed czasem korzystając ze swoich stójkowych umiejętności.

Teraz Kazieczko dołączy do brata w największej organizacji MMA w Polsce i wspólnie z nim wystąpi podczas tej samej, nadciągające gali KSW 69.

Pełny artykuł dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3909

Leave a rating
0
0