Drugi kwartał 2021 roku rekordowy dla UFC pod względem zarobionych pieniędzy.

Oskar Dela
0
Published: 19 sierpnia 2021

Endeavor, czyli grupa która ma w posiadaniu m.in federację UFC, pochwaliła się że Okres wiosenno-letni 2021 był najlepszym okresem pod względem zarobkowym w historii firmy.

Zarobki całej spółki Endeavor wzrosły o niemal 500 milinów dolarów, względem tego samego okresu w roku 2020. W ubiegłym roku grupa zarobiła około 650 milinów dolarów, a w 2021 zarobki oscylowały w granicach 1.1 miliarda dolarów, a główną przyczyną tak wysokiego zarobku mają być świetne wyniki sprzedażowe UFC.

Warto dodać że pomimo szalejącej na świecie pandemii, UFC zdołało zrobić aż pięć gal przy pełnym obłożeniu kibiców na trybunach. Łącznie UFC sprzedało w tym roku ponad 80.000 biletów, oraz około 3.500.000 subskrypcji PPV (Licząc od UFC 261 do UFC 264).

O świetnych wynikach firmy wypowiedział się dyrektor firmy Endeavor – Ariel Emmanuel:
„Pomimo ciągłych wyzwań związanych z pandemią, nasza firma po raz kolejny wykazała się odpornością, w dużej mierze dzięki naszemu globalnemu portfelowi aktywów premium oraz kreatywności naszych pracowników i partnerów”

Trzeba przyznać że pierwsza połowa tego roku była dobrym okresem dla federacji UFC. Podczas tych miesięcy do startów powrócił Conor McGregor, który dzięki swoim dwóm walkom z Dustinem Poirierem sprzedał ponad 2.400.000 PPV. Oprócz tego doszło do 27 gal, z czego 8 w PPV, a pięć z nich udało się zorganizować przy pełnej publice. Do tego doszła jeszcze zmiana sponsora odzieżowego na markę Venum.

Źródło: mmabiznes.pl

Leave a rating
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments