Dwa pasy mistrzowskie będą bronione na UFC 272! Czekają nas dwa wyczekiwane rewanże.

Oskar Dela
0
Published: 06 stycznia 2022

UFC się nie zatrzymuje, i potwierdza kolejne pojedynki, które odbędą się w 2022 roku. Dzisiejszej nocy, jeden z zaprzyjaźnionych z UFC portal ESPN potwierdził główne walki marcowej gali UFC 272.

Brett Okamoto, czyli jeden z dziennikarzy ESPN, ogłosił informacje o domknięciu ciągnącej się od dwóch trylogii pomiędzy Maxem Holloway’em, a panującym na tronie wagi piórkowej Alexandrem Volkanovskim. Oprócz tego dojdzie również do rewanżu pomiędzy mistrzem wagi koguciej – Aljamainem Sterlingiem, a tymczasowym czempionem tej dywizji, czyli Petrem Yan’em.

Pierwsza walka „Błogosławionego” z Volkanovskim odbyła się pod koniec 2019 roku, na gali UFC 245. Wówczas Australijczyk był górą, jednogłośnie punktując Maxa. W drugiej walce werdykt również poszedł dla Volkanovskiego, aczkolwiek tutaj werdykt był bardzo kontrowersyjny, i według wielu to Hawajczyk powinien odzyskać tytuł mistrza wagi piórkowej.

Od ich drugiej walki minęło niemalże półtorej roku, a w tym czasie Max utrzymał się na pierwszym miejscu dywizji piórkowej, dominując stójkowo Calvina Kattara, oraz pokonując powracającego do startów Yaira Rodrigueza. Natomiast „The Great” obronił tytuł jednokrotnie, pierwotnie miał toczyć walkę z Brianem Ortegą na UFC 260, w marcu 2021, ale niestety pozytywny wynik testu na koronawirusa zaprzepaścił te plany na kilka dni do walki. Finalnie Ortega i Volkanovski zostali trenerami w najnowszym „The Ulitimate Fighterze”, a ich starcie doszło do skutku na wrześniowym UFC 266, gdzie to mistrz skutecznie obronił swój tytuł.

Sterling wyrwał tytuł mistrza świata wagi koguciej z rąk Petra Yana, choć według wielu bardzo nie ładnie zachował się po tym, gdy Rosjanin uderzył go kolanem w parterze. Zdaniem sporej rzeszy osób, Sterling najzwyczajniej w świecie udawał, aby doszło do dyskwalifikacji, i został mianowany mistrzem UFC. Do drugiej walki miało dojść na UFC 267, pod koniec października ubiegłego roku, ale Sterling z racji na kontuzje musiał się wycofać z walki, a w jego miejsce wszedł Cory Sandhagen, który wraz z Yanem dali świetne show, ale ostatecznie to „No Mercy” został okrzyknięty tymczasowym mistrzem UFC w dywizji do 61 kilogramów.

Gala UFC 272 odbędzie się 5 marca, w Las Vegas, a dokładniej w T-Mobile Arena w stanie Nevada.

Leave a rating
0
0