Volkanovski Rodriguez UFC 290

Alexander Volkanovski powróci do octagonu w lipcu na UFC 290! Unifikacja pasów mistrzowskich!

Bartosz Sobczak
0
Published: 14 March 2023

Według najnowszych informacji Alexander Volkanovski powróci do octagonu na gali UFC 290, która ma odbyć się 8 lipca w USA. Przewidywaną lokalizacją tego wydarzenia jest Las Vegas. Na tej gali Australijczyk ma stanąć do obrony pas kategorii piórkowej!

Alexander Volkanovski przegrał na gali UFC 284 na punkty z Islamem Makhachevem i nie zdołał wywalczyć pasa kategorii lekkiej. Czas zatem na powrót do własnej dywizji i obronę trofeum w kategorii do 66 kilogramów.

Na całe szczęście tu nie trzeba szukać pretendenta i budować napięcia, gdyż również na UFC 284 wyłoniono tymczasowego mistrza kategorii piórkowej. Yair Rodriguez poddał Josha Emmetta, wywalczył tymczasowe trofeum, czas zatem na to by doszło do unifikacji pasów mistrzowskich.

Volkanovski będzie faworytem w pojedynku z “Panterą” jednak należy pamiętać o tym, że utalentowany Meksykanin potrafi zaskoczyć zarówno w stójce jak i w parterze. Alex jest natomiast zawodnikiem, który jeśli wygrywa przed czasem to przez nokauty. Pytanie czy będzie w stanie ustrzelić tak szybkiego i technicznie walczącego strikera jakim jest Rodriguez?

W kuluarach wiele mówi się o tym, że main eventem gali UFC 290 ma być walka Jona Jonesa ze Stipe Miocicem, póki co jednak są to nieoficjalne informacje.

Leave a review
0
0