Alistair Overeem oraz Junior Dos Santos oficjalnie zwolnieni z organizacji UFC!

Bartosz Sobczak
0
Published: 04 March 2021

Portal ESPN – czyli jedno z najbardziej rzetelnych źródeł, ze względu na ich współpracę z UFC, poinformował że z dniem dzisiejszym kontrakt z federacją tracą dwie legendy wagi ciężkiej – Alistair Overeem oraz Junior Dos Santos.

Obaj swoje walki w oktagonie UFC toczą od ponad dekady. Overeem swoją pierwszą walkę dla Amerykańskiego hegemona stoczył w 2011 podczas gali UFC 141, a swój debiut może zaliczyć do udanych, ponieważ udało mu się wygrać z byłym mistrzem UFC – Brockiem Lesnarem. JDS swoją przygodę z UFC zaczął ponad 12 lat temu, a pierwszy bój w klatce UFC stoczył przeciwko Fabricio Werdumie, którego udało mu się pokonać przez TKO w pierwszej rundzie.

Aktualnie Holender przeplata triumfy z porażkami. Swoje ostatnie lata kończył z bilansami: 2-0, 1-1, 1-1, 2-1. W swojej ostatniej walce zmierzył się z Alexandrem Volkovem. Starcie odbyło się na początku lutego, na gali UFC Fight Night 184. Ostatecznie walka skończyła się nieszczęśliwie dla Overeema, ponieważ został znokautowany przez Rosjanina w połowie drugiej rundy.

“Cigano” jest zdecydowanie mniej zadziwiające od zwolnienia Overeema. Dos Santos nie wygrał walki od niemal dwóch lat. W tym czasie zdążył zanotować w swoim rekordzie 4 porażki, z takimi fighterami jak: Ciryl Gane, Jairzinho Rozenstruik, Curtis Blaydes oraz Francis Nganoou. Ostatnią walkę stoczył pod koniec 2020 roku z Cirylem Ganem, który znokautował Juniora w drugiej rundzie ich pojedynku.

Warto wspomnieć że panowie stoczyli ze sobą walkę pod koniec 2015 roku, na gali UFC on Fox 17. Wówczas lepszym okazał się Alistair Overeem, nokautując Dos Santosa na kilka sekund przez gongiem kończącym drugą rundę.


Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments