Arek Wrzosek KSW Pudzian

Arkadiusz Wrzosek przed KSW 79, o Tomasu Moznym. Czy Arek przyjąłby walkę z Pudzianem? [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 10 January 2023

Arkadiusz Wrzosek miał stoczyć walkę z Arturem Szpilką na gali KSW 78 w Szczecinie. Popularny “Szpila” musiał jednak przejść operację co doprowadziło do sporych zawirowań, a choć Arek zabiegał o to by pozostać w karcie walk szczecińskiej gali to ostatecznie pochodzący z Pruszkowa zawodnik wystąpi w późniejszym terminie na gali w Czechach.

Nasz zapracowany reporter Jaru wybrał się do Arkadiusza Wrzoska by porozmawiać z nim o tym jak cały chaos związany z kontuzją rywala, a następnie ze zmianą terminu walki wpłynął na Arka. Okazuje się, że doskonały kickbokser zabiegał o to by pozostać w rozpisce gali w Szczecinie:

“Starałem się rozmawiać z właścicielami KSW by moja walka jednak odbyła się w Szczecinie. Na miejscu było duże zainteresowaniem tym, że zawalczę w Szczecinie, było wiele zapytań o bilety. No i ogółem to fajne miejsce dla mnie. Dodatkowo bylibyśmy z Radkiem na jednej karcie, więc bardzo duża grupa naszych znajomych ruszyłaby na ten event. Także wszyscy by upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu bo zaliczyliby wyjazd na walki dwóch swoich zawodników. No ale rozmawiałem z Martinem i jemu mój rywal bardziej pasował na Czechy, bo tam kickboxing jest bardzo popularny. No co w sumie dla kibiców bez różnicy bo 6,5 godziny z Warszawy jest i do Szczecina i do Liberca. (śmiech).

Następnie Jaru zapytał Arka temat zakontraktowania Tomasa Moznego przez federację KSW. Wszyscy wiemy bowiem, że zawodnicy mają wspólną historię:

“Przegrałem tę walkę na punkty po pięciu rundach. W pierwszej rundzie Tomas siedział (na deskach), był liczony, a w drugiej ja. Taka walka w miarę równa, ale teraz patrząc na tamten czas to uważam, że byłem dzieckiem, które ledwo trzymało gardę i ważyłem z tego co pamiętam 20 kg mniej. Myślę, że teraz jest parę kilo różnicy między nami. To jest naprawdę mój bardzo dobry kolega, cały czas utrzymujemy kontakt, pomagał mi w przygotowaniach do walki z Badrem Harim bo on też walczył na tej gali, także z jego trenerem mamy kontakt jako klub.”

Zapytany o ewentualne starcie z Mariuszem Pudzianowskim Arkadiusz Wrzosek odpowiedział:

“Tak, myślę że mam wiele do zaoferowania w takim pojedynku. Nie ma co ukrywać zarówno ja jak i Artur Szpilka jesteśmy od Pudziana młodsi, sprawniejsi. Ja sparując z kolegami, którzy ważą po 130 kilogramów widzę, że gabaryty i siła to nie wszystko. Tak naprawdę w walce z Pudzianem nie miałbym nic do stracenia.”

Pełny wywiad jest dostępny poniżej, zachęcamy do odsłuchania!

Arkadiusz Wrzosek przed KSW 79, o Tomasu Moznym. Czy Arek przyjąłby walkę z Pudzianem?

Leave a review
0
0