Artur Szpilka Pudzian

Artur Szpilka: “Będę się przygotowywał w WCA z moim teamem: Anzor, Miexon, Gerard. Gdzie trenuje Mariusz? Nie wiem.” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 09 February 2023

Artur Szpilka udzielił dziś wywiadu Jarkowi Świątkowi. Popularny Szpila wypowiedział się na temat aktualnego stanu zdrowia, okresu przygotowawczego przed walką z Mariuszem Pudzianowskim, a także innych tematach związanych z federacją KSW.

Artur Szpilka miał zmierzyć się z Arkadiuszem Wrzoskiem na gali KSW 78 w Szczecinie. Niestety zawodnik doznał urazu i musiał przejść operację, która wykluczyła go ze startu w wydarzeniu. Ostatecznie Wrzosek także został zdjęty z rozpiski i wystąpi na gali KSW 79 w Czechach. Wywiad z Arkiem tutaj. Arkadiusz Wrzosek: „Zawodników dla De Friesa jest garstka. Todd Duffee jest jednym z największych nazwisk” [VIDEO].

Szpila przeszedł rehabilitację, udał się na krótkie wakacje do Meksyku i wrócił już do stolicy, gdzie na ten moment skupia się na treningach kickboxingu. Oto co Artur powiedział na temat przygotowań do walki z Mariuszem Pudzianowskim.

“Tak będę przygotowywał się w WCA, co do Mariusza to nie wiem. Ja narazie nie jestem w WCA tylko dlatego, że nie mogę jeszcze robić pełnego MMA, kickboxing i tak tutaj trenowałem z trenerem Rogalą, a MMA pełne z moim całym teamem oczywiście: Anzor Azhiev, Mieszko Miexon Maciejewski, Gerard Łabiński, a od boksu trener Andrzej Liczik. Taka stała ekipa, tylko tak jak mówię teraz chcę przyjść poświęcić ten czas na te kopnięcia, nauczyć się więcej i tyle, zapasy zaczną wchodzić od marca. No i wiadomo czego należy się spodziewać po Mariuszu i na co będzie liczył. Będzie polował tylko na obalenie, ale to też nie jest takie proste. Na początku jak przyszedłem do tego MMA to faktycznie nie było szans (na obronę przed obaleniem), a teraz to już wiesz nie jest to takie proste. Poza tym to też nie jest tak, że możesz wejść w zawodnika ciężkiego, który dysponuje mocnym uderzeniem. Robiłem sparingi i treningi z zawodnikami kategorii ciężkiej najwyższego formatu, z tymi którzy trenują w WCA. Uważam, że Mariusz jest zawodnikiem startowym, zupełnie inaczej walczy niż sparuje. No i tylko tyle bardzo się cieszę, że do tego starcia dojdzie.”

Gala KSW 79, na której w walce wieczoru Phil de Fries zmierzy się z Toddem Duffee, a w jednym z najciekawszych starć karty Arkadiusz Wrzosek podejmie Tomasa Moznego transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Walkę Phil de Fries vs. Todd Duffee o pas mistrzowski kategorii ciężkiej, obejrzysz na żywo tutaj. Rejestracja zajmuje minutę.

Artur Szpilka wypowiedział się także na temat walki z Arkadiuszem Wrzoskiem sugerując, że to jest dogadane i obiecane, że teraz Arek skupia się na pojedynku z Moznym, Artur szykuje się na bój z Pudzianem, a później może dojść do walki Szpilka vs. Wrzosek.

Artur Szpilka o przygotowaniach do walki z Pudzianem:

Leave a review
0
0