Bartosz Leśko i Nemanja Nikolić droga do KSW 84

Bartosz Leśko i Nemanja Nikolić – droga do KSW 84

Bartosz Sobczak
0
Published: 03 July 2023

Na gali KSW 84 do okrągłej klatki federacji KSW wejdą Bartosz Leśko i Nemanja Nikolić. Przypomnijmy sobie jak wyglądała droga obu zawodników do wydarzenia w Gdyni?

Na gali KSW w Gdyni nie zabraknie Bartosza Leśki, lokalnego bohatera z klubu Might Bulls, który przywita w okrągłej klatce niepokonanego Serba Nemanję Nikolicia. Bartosz Leśko ma za sobą dwa pojedynki w organizacji KSW.

Podczas gali KSW 70 w Łodzi zmierzył się z niepokonanym wówczas Damianem Piwowarczykiem. Panowie dali bardzo wyrównany, interesujący bój, w którym fani mogli zobaczyć zarówno mocne wymiany, jak i ciekawe konfrontacje w klinczu. Ostatecznie jednak to sędziowie podjęli decyzję dotyczącą wyniku i zwycięzcą wskazali Bartosza Leśkę.

W drugim pojedynku, do którego doszło na gali KSW 80 Leśko zmierzył się z Tomem Breesem. Panowie zaczęli walkę od szybkich wymian i po jednej z nich starcie trafiło do klinczu pod siatkę. Po chwili Polak przeniósł bój na matę, ale tam Anglik odwrócił pozycję i znalazł się na Leśce. Potem zdobył dosiad, następnie plecy, złapał przeciwnika w duszenie i zmusił go do poddania się. Bartek musiał więc przełknąć gorycz porażki.

KSW 84 – gdzie obstawić galę?

Wszystkie gale KSW obstawić możesz u bukmachera eFortuna.pl. Nowi użytkownicy za samą rejestrację otrzymają darmowe 20 zł, a także kolejne 10 do pierwszego depozytu. Co najważniejsze, pierwsze 3 zakłady na łączną kwotę 600 zł obstawią bez ryzyka!

Wartość pierwszego zakładu wynosi 100 zł, które w przypadku porażki bukmacher zwraca na konto. Stawka drugiego wzrasta do 200 zł, a trzeci do aż 300 zł, które wrócą na konto gracza.

Nemanja Nikolić – sylwetka zawodnika

Nemanja Nikolić dysponuje nieco mniejszym doświadczeniem w MMA do Bartosza Leśki. Swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczynał rok później od Polaka i ma na swoim koncie stoczonych jedenaście pojedynków, z których żadnego nie przegrał. Nikolić zadebiutował w profesjonalnej klatce w roku 2016 i podczas gali na Węgrzech zremisował w pojedynku z lokalnym rywalem.

Jak do tej pory była to pierwsza i ostatnia walka, która nie zakończyła się dla Serba wygraną. W kolejnych dziesięciu pojedynkach wszyscy przeciwnicy musieli uznać wyższość Nikolicia w klatce. Nemanja od roku 2016 pozostaje więc niepokonany. Cztery razy poddawał, a cztery nokautował swoich rywali. Do tej pory ani jedna jego zwycięska walka nie zakończyła się na kartach sędziowskich.

Dla Nikolicia starcie na KSW 84 będzie pierwszą walką w okrągłej klatce. Serb miał zadebiutować w KSW podczas tegorocznej gali w Libercu, ale musiał wycofać się z pojedynku z Dominikiem Humburgerem z powodu kontuzji. Nemanja po raz pierwszy zawalczy też w Polsce. Do tej pory rywalizował w rodzimej Serbii, ale również na Słowenii i Węgrzech, w Szwajcarii, Austrii i Czechach.

źródło: oficjalna strona federacji KSW

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments