Juan Archuleta zdobył pas Rizin video

Bellator vs. Rizin 2: Juan Archuleta zdobył pas Rizin w kategorii koguciej! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Published: 30 July 2023

Dziś w Saitama Super Arena w Japonii odbyła się gala Bellator vs. Rizin 2. W części gali oznaczonej jako Super Rizin 2 doszło do pojedynku: Juan Archuleta vs. Hiromasa Ougikubo. Amerykanin i Japończyk zmierzyli się w walce o wakujący pas Rizin kategorii koguciej. Jaki padł wynik w tym starciu?

Juan Archuleta reprezentował w trakcie Super Rizin 2 organizację Bellator. Doświadczony zawodnik legitymuje się doskonałym rekordem 28-4! “Spaniard” wygrał trzy kolejne starcia z czego dwa odbywały się właśnie na eventach, na których zawodnicy Bellatora prezentowali się w białym ringu Rizin.

Hiromasa Ougikubo (25-7-2) z nie jednego pieca chleb jadł, a w rekordzie ma nawet wygraną nad Alexandre Pantoją, aktualnym mistrzem UFC. Ougikubo wskoczył do rozpiski jako późne zastępstwo. Japończyk oczywiście reprezentował w pojedynku o pas mistrzowski kategorii koguciej rodzimą organizację Rizin.

Bellator vs. Rizin 2: Archuleta vs. Ougikubo – relacja, wynik walki

Czas na pojedynek o pas mistrzowski kategorii koguciej, a zmierzą się w nim Juan Archuleta i Hiromasa Ougikubo! Archuleta na początku walki wszedł w rywala mocnymi ciosami. japończyk odpowiedział low kickiem. Amerykanin nie potrzebował nawet minuty, aby przenieść walkę na matę. Ougikubo stara się wypracować nieaktywność Archulety i skleja się mocno do rywala. Japończyk pracuje w motylej gardzie. “Spaniard” zaczyna wypuszczać ciosy z góry. Coraz mocniejsza praca Amerykanina z góry. Juan zaciągnął rywala do narożnika ringu. Ougikubo wstaje! Rozerwanie klinczu wracamy na środek! Krótka wymiana ciosów i Archuleta ponownie bardzo łatwo obala Japończyka. Runda bez wątpienia na konto Archulety.

Front kick Archulety, na który Ougikubo odpowiedział low kickiem. Japończyk mocno okupuje nogę wykroczną Amerykanina. Hiromasa klinczuje i zaciąga rywala od narożnika. Archuleta odwraca sytuację i sam stara się pracować nad uzyskaniem obalenia. Japończyk nie daje się jednak sprowadzić i mamy ciekawy pokaz klinczu i żmudnej zapaśniczej pracy z obu stron. Wraz z upływem czasu walki zarysowuje się przewaga Amerykanina.

Juan Archuleta dominuje w pracy zapaśniczej w trzeciej rundzie starcia. Amerykanin stara się wykluczyć nadgarstek rywala i próbuje wejść za plecy oponenta. Nic z tego nie wychodzi i Ougikubo stara się wstać. Kiedy w końcu Japończykowi udaje się wstać to po sekundzie Juan wynosi go w górę i obala! Bezdyskusyjne zwycięstwo Juana Archulety!

Juan Archuleta pokonał Hiromasę Ougikubo po jednogłośnej decyzji sędziów

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments