Dan Hooker vs. Nasrat Haqparast kolejną walką dodaną do karty walk UFC 266.

Bartosz Sobczak
0
Published: 17 August 2021

Wrześniowa karta numerowanej gali UFC zaczyna nabierać rumieńców. Oprócz dwóch walk o pas UFC, oraz powracającego po 6 latach Nicka Diaza, na rozpisce doświadczymy walki Curtisa Blaydesa z Jairzninho Rozenstruikiem, powracającej po nieudanym title shocie Jessici Andrade z Cynthią Calvillo, oraz wielu innych ciekawych starć. Dodatkowo do karty walk dodano również walkę w wadze lekkiej, pomiędzy ósmym w rankingu Danem Hookerem a Nasratem Haqparastem, który do rankingu się jeszcze nie doczłapał.

Dan Hooker (20-10) w UFC występuje od ponad 7 lat, i zaliczył w tym czasie 16 zawodowych walk, z czego aż 11 z nich wygrał. Ostatnia jego walka odbyła się podczas UFC 257 w Abu Dhabi. Wówczas został pokonany przez debiutującego w UFC byłego mistrza Bellatora – Michaela Chandlera. Od tamtego czasu, czyli ponad 7 miesięcy słuch o kolejnej walce “Hangmana” zaginął.

Nasrat Haqparast, często nazywany też młodszym bratem Kelvina Gasteluma, swoje boje dla UFC toczy od 2017 roku, kiedy to w debiucie musiał uznać zwycięstwo Marcina Helda. Od tamtego czasu stoczył 6 walk, i tylko jedną przegrał już w pierwszej rundzie z Drew Doberem. Ostatni raz do oktagonu UFC wszedł w marcu tego roku, pokonując przy tym Rafę Garcię.

Gala UFC 266 odbędzie się 25 września w T-Mobile Arena, w Las Vegas w stanie Nevada.

Leave a review
0
0
Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments